PS5 coil whine neden olur?

Hayır yapmazlar adamlar coil Whine'ı normal buluyorlar ayrıca bu da normal bir şey ve stok sorunu var boş yere o topa girmeyin derim. Güncellemelerle toparlar. Şimdi ilerleyen zamanlarda Game Boost özelliği de geliyor. Artık PS4 oyunları daha performanslı çalışacaklar o konuda rahat olabiliriz.
Anladım, en kötü şey düşünüyorum zaten 2 sene garantisi var, 1. veya 1.5 sene sonra göndersem bir şansımı denesem belki değişim yaparlar. Tabi stok sorunu da düzelmiş olursa şimdiki zamana nazaran. Ve de bu dediğim gerçekten cihazda problem varsa. Umarım yoktur. Yani bu kadar para veriyoruz bu cihazlara, sonucunda bir ton problemle karşılaşıyoruz. Hayal kırıklığı.

Birde bu bahsettiğiniz dinlenme moduna alınca mı oluyor bir deneyeyim? Ben almıştım fakat bir sorun olmamıştı?

Anladım, en kötü şey düşünüyorum zaten 2 sene garantisi var, 1. veya 1.5 sene sonra göndersem bir şansımı denesem belki değişim yaparlar. Tabi stok sorunu da düzelmiş olursa şimdiki zamana nazaran. Ve de bu dediğim gerçekten cihazda problem varsa. Umarım yoktur.

Birde bu bahsettiğiniz dinlenme moduna alınca mı oluyor bir deneyeyim? Ben almıştım fakat bir sorun olmamıştı?
Ya hocam bu öyle tek seferde olacak bir şey değil. 3 aydır kullanıyorum ve dün ilk defa yaşadım. Yani hoş değil tabii ama ufak bir bug olabilir. Şu anlık hiçbir şey yok .

Ya hocam bu öyle tek seferde olacak bir şey değil. 3 aydır kullanıyorum ve dün ilk defa yaşadım. Yani hoş değil tabii ama ufak bir bug olabilir. Şu anlık hiçbir şey yok .
Anladım. Gerçekten ilginç yani ya. İnsanı hayal kırıklığına uğratıyor. Sony cihazlarına daha dikkat ederek çıkarmalı. Bugün bir arkadaş daha konu açmış, PS5'in tüm modellerinde Coil Whine var diye. Açıkçası ben Xbox cephesinde hiç böyle bir sorun görmedim. Performans olarak da öndeler Sony'den. Neyse burası da ayrı bir konu.

Tek umudumuz güncellemeler :(.

Anladım. Gerçekten ilginç yani ya. İnsanı hayal kırıklığına uğratıyor. Sony cihazlarına daha dikkat ederek çıkarmalı. Bugün bir arkadaş daha konu açmış, PS5'in tüm modellerinde Coil Whine var diye. Açıkçası ben Xbox cephesinde hiç böyle bir sorun görmedim. Performans olarak da öndeler Sony'den. Neyse burası da ayrı bir konu.

Tek umudumuz güncellemeler :(.

Evet hepsinde Coil Whine var. Yok diyen cihazına toz kondurmuyordur. Zaten mantıken de olmalı. Bu dandik güç kaynağı hepsinde aynı şekilde konumlandırılmış bir biçimde zaten. Beni de inanın hayal kırıklığına uğrattı üstelik PS3'ten geçmeme rağmen. Xbox Series X'te de coil var diye birinin yorumunu YouTube'da gördüm ama onlarınki sanırım duyulmayacak kadar az. Bizimkiler biraz daha şiddetli. Vallahi istemeye istemeye sesi kabulleneceğiz çare yok hocam. Ben artık PS5'den de beklentimi düşürdüm. Neticede 500 Euro bunlar dışarıda. Bizdeki 500TL olan bir oyun makinesi olsa beklentiniz ne olurdu? İşte bundan da ben o beklentiyi bekliyorum artık. Performanslı ama geri kalan malzemeler A kalite değil. 4 Pro'daki güç kaynağını kullanmak nedir ya :)

Evet hepsinde Coil Whine var. Yok diyen cihazına toz kondurmuyordur. Zaten mantıken de olmalı. Bu dandik güç kaynağı hepsinde aynı şekilde konumlandırılmış bir biçimde zaten. Beni de inanın hayal kırıklığına uğrattı üstelik PS3'ten geçmeme rağmen. Xbox Series X'te de coil var diye birinin yorumunu YouTube'da gördüm ama onlarınki sanırım duyulmayacak kadar az. Bizimkiler biraz daha şiddetli. Vallahi istemeye istemeye sesi kabulleneceğiz çare yok hocam. Ben artık PS5'den de beklentimi düşürdüm. Neticede 500 Euro bunlar dışarıda. Bizdeki 500TL olan bir oyun makinesi olsa beklentiniz ne olurdu? İşte bundan da ben o beklentiyi bekliyorum artık. Performanslı ama geri kalan malzemeler A kalite değil. 4 Pro'daki güç kaynağını kullanmak nedir ya :)
Öyle gerçekten yazık ya. Biraz daha yeni modeller çıksın, değişim talebinde bulunacağım. Yani bir şans belki de şansımızı denememiz gerekli. Sizde aynı şekilde bir şey yapmazlar diye düşünmeyin, yaşadığınız sorunları iletin. 2 yıl içinde sorunsuz modeller kesinlikle çıkacaktır zaten.

Öyle gerçekten yazık ya. Biraz daha yeni modeller çıksın, değişim talebinde bulunacağım. Yani bir şans belki de şansımızı denememiz gerekli. Sizde aynı şekilde bir şey yapmazlar diye düşünmeyin, yaşadığınız sorunları iletin. 2 yıl içinde sorunsuz modeller kesinlikle çıkacaktır zaten.

Bende öyle düşünüyordum ama Slim gelirse bir ihtimal. Ayrıca verenlere bunun donanımsal bir sorunu olmadığını bu yüzden değişim yapmadıklarını belirtiyorlarmış. Dediğinize katılıyorum yine de bende bunu boş kaldıkça araştırıyorum eğer yeni sürüm çıkar ve değiştirmemizi onaylar olursa (verenlerin yorumuna göre) veririm tabii. Bir de şu an verirseniz boş yere içini açtırmış olacaksınız. Zaten hepsinde var kargaşaya gerek yok bence. Kabul etmiyorum bu sesi ama neticede hepsi böyle ve aklı başında herkes eğer sorunsuz sürüm gelirse değişim isteyecektir. Bu da Sony'nin başına ayrı bela zaten pazara ürün veremiyor bir de garanti sorunu çekerse iyice gözden düşer. Genel kullanıcı kitlesi bunu normal buluyor zaten tek konsol değil ekran kartından telefon şarj aletlerine kadar olabiliyor. Bu yüzden garantiye vermek de sancılı bir süreç :) Tek kızdığım nokta en azından konsolda bu durumun normal karşılanması. İyi de konsolda zaten daha farklı ne gibi sorun yaşayabilirim ki sen bana değişim yapmıyorsun diye Sony'e kızıyorum. Neticede telefon gibi her gün her yere götürdüğümüz şey değil. Asıl garanti biz kullanıcılara bu zamanda lazım haksız mıyım?

Bende öyle düşünüyordum ama Slim gelirse bir ihtimal. Ayrıca verenlere bunun donanımsal bir sorunu olmadığını bu yüzden değişim yapmadıklarını belirtiyorlarmış. Dediğinize katılıyorum yine de bende bunu boş kaldıkça araştırıyorum eğer yeni sürüm çıkar ve değiştirmemizi onaylar olursa (verenlerin yorumuna göre) veririm tabii. Bir de şu an verirseniz boş yere içini açtırmış olacaksınız. Zaten hepsinde var kargaşaya gerek yok bence. Kabul etmiyorum bu sesi ama neticede hepsi böyle ve aklı başında herkes eğer sorunsuz sürüm gelirse değişim isteyecektir. Bu da Sony'nin başına ayrı bela zaten pazara ürün veremiyor bir de garanti sorunu çekerse iyice gözden düşer. Genel kullanıcı kitlesi bunu normal buluyor zaten tek konsol değil ekran kartından telefon şarj aletlerine kadar olabiliyor. Bu yüzden garantiye vermek de sancılı bir süreç :) Tek kızdığım nokta en azından konsolda bu durumun normal karşılanması. İyi de konsolda zaten daha farklı ne gibi sorun yaşayabilirim ki sen bana değişim yapmıyorsun diye Sony'e kızıyorum. Neticede telefon gibi her gün her yere götürdüğümüz şey değil. Asıl garanti biz kullanıcılara bu zamanda lazım haksız mıyım?
Ya haklısınız tabi ama aslında bir yandan düşünüyorum empati kuruyorum da, ben onların yerinde olsam bende sadece bir Coil Whine için, donanıma zarar vermeyen ve sadece ses çıkartan birşey için ürün değiştirmezdim. Bu arada keşke tek sorun Coil Whine olsa, ben buralarda dolanmazdım yoksa. Benim için asıl sorun şu an şu donmalar, beni çok rahatsız ediyor. Bu arada Slim modeli gelirse şu an ki sürümle nasıl değiştireceksiniz? Yani garantiye verip mi almayı planlıyorsunuz?
Sizde diskli sürüm vardı sanırım önceki konularınızdan hatırlıyorum çünkü.

Ama eninde sonunda hatasız bir sürümü çıkacak. Umarım hepimiz sorunsuz bir konsola sahip oluruz ne diyeyim başka ki? :).

Coil Whine bence büyük bir sorun değil. Bende olsa ve diğer cihazlarda da olduğunu bilsem umursamazdım herhalde. Çünkü ses dışında kötü bir yanı olmuyor.

Bir şeyin ilk nesilini almak her zaman risklidir. Motosiklette de arabada da teknolojide de bu böyle. Ps3 fat kasalarda kırmızı ışık hatası var mesela. Xbox 360 ilk kasalarında red ring of death var. Ps4 fat kasada blue ring of death var chip arızasından dolayı. İlk serilerde sorunlar illaki olur. He chip sorunu gibi büyük sıkıntılar olur ondan telaşlanmalıyız ama coil whine gibi şeyleri kafaya takmaya gerek yok bence. Xbox'da hiç duymadım coil whine bu arada. Kulağımı da dayadım ama bir ses yok.

Donmalar Series X'de de oluyor. Menüde değil de düzgün optimize edilmeyen oyunlarda. Mesela FH4'de her açtığımda illaki 1 kere donuyor. A Plague Tale'de öyle bir şey yaşamadım. Güncellemelerle çözülebilecek şeyler bunlar.

Benim PS5 için korktuğum şey tamir edilebilme kapasitesinin düşük olması. Hem çok sıkışık bir tasarımı var. Ssd anakarta gömülü olduğu için bir sorun olduğunda çözmesi daha zor olacaktır.

Bu arada Game Boost tam olarak neydi?
Game Boost: PS4 oyunlarında geliştiriciye bağlı kalmadan 30fps oyunu 60fps kare hızına ölçekler. Tabii bu özellik çıktığı gibi tüm PS4 oyunlarında olmayacak ama zaman içinde eklene eklene gidecektir. Yani daha performanslı olacak. Daha gelmedi güncelleme ile getirecekler.
Ya haklısınız tabii ama aslında bir yandan düşünüyorum empati kuruyorum da, ben onların yerinde olsam bende sadece bir Coil Whine için, donanıma zarar vermeyen ve sadece ses çıkartan bir şey için ürün değiştirmezdim. Bu arada keşke tek sorun Coil Whine olsa, ben buralarda dolanmazdım yoksa. Benim için asıl sorun şu an şu donmalar, beni çok rahatsız ediyor. Bu arada Slim modeli gelirse şu anki sürümle nasıl değiştireceksiniz? Yani garantiye verip mi almayı planlıyorsunuz?
Sizde diskli sürüm vardı sanırım önceki konularınızdan hatırlıyorum çünkü.

Ama eninde sonunda hatasız bir sürümü çıkacak. Umarım hepimiz sorunsuz bir konsola sahip oluruz ne diyeyim başka ki? :).

Evet ben diskli sürüm kullanıyorum. Slim model gelirse o zaman garanti değişim yapsa bile bize yine fat kasayı verecektir. O zamanki durumlarda coil olayı Slim modelde olmazsa satar geçerim veya Slim ile beraber Pro model gelirse (Pro zannetmiyorum) o zaman Pro'yu alırım. Ama baksanıza ekran kartlarında bile sıklıkla oluyor benim hiç olmayacağına inanasım gelmiyor. Coil Whine olacak gibi duruyor ama hayırlısı hocam. Yazdan sonra PS5'in yanına Series X'te alacağım o zaman ikisinin de sesini kıyaslarım bakalım. Series X çok daha sessiz sanırım :)

Geri
Yukarı