PS5 Coil Whine'a Sony'nin Verdiği Cevap

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Önceki konularıma gelenler bilir coil whine durumundan bahsetmiştim. Şimdiyse Sony bakın bana ne cevap verdi bunu size söyleyeceğim.
Aradım teknik ekibi, neyse, bir arkadaş çıktı. Durumu güzelce izah ettim ve dedi ki; evet bu coil whine, Türkçesi bobin sesi.
Biz size mail atacağız, bu maile göre adımları izleyin dediler ve bu ses panellerden kaynaklanıyor dediler. Bana panel yani beyaz kanatları işte cihazın onları söküp yeniden takacakmışım, bir de işi bana yaptıracak. Yapmadım tabii haliyle. Neyse mail geldi. Buyurun bu da mail, aynen ekran görüntüsü alıp attım.

Ekran Görüntüsü (536).png

Yani koskoca Sony gibi bir firmanın verdiği çözüme bakar mısınız ya, ayıp gerçekten. Bu sorun bu gidişle çözülemez böyle. Garanti de bir şey yapmıyor zaten, bir sorun yok deyip geri gönderiyormuş. Bazı insanlarınkini öyle yapmış yani ben de boşu boşuna içini açtıracak değilim dedim vermedim. Şimdilik memnunum, oynuyorum ama sizi de bilgilendireyim dedim. Görün o God of War'cu Sony'i işte. Gerçekler bunlar almadan önce iki kere düşünün. Facebook PS5 grubunda üyeyim, oradaki insanlar da amma fanatik be kardeşim. Anlamadım gitti. Kimse sesini çıkarmıyor bu sese, neymiş 4 Pro'ya göre bu bile bayağı sessizmiş. Ya firma ayıplı ürünler piyasaya sunuyor işte, kabul edelim bunu lütfen. Burada da hala savunacak varsa söyleyeyim dedim, ülkemizde öyle tipler çok çünkü. %98 hepsi böyle, cihazların disklisi dijitali. Siz ne düşünüyorsunuz? Benim gibi kullanıcılara beklediğini veremediğini düşünüyor musunuz? Gelin konuşalım.

Zaten şu an PS4 kullanıyorum ama Sony gerçekten berbat. Xbox tarafına geçmek istiyorum en kısa zamanda. Benim bir arkadaşıma da böyle yazdılar PS5 için.

Haklısınız biraz da suç bizde ama. O kadar çok fanatiği var ki inanmak güç geliyor bir noktada ama öyle. Ya Facebook grubunda soruyorum var mı arkadaşlar sizde falan diyorum tüm dünyada %98 olan bir şey ne hikmetse 10Klık gruptaki neredeyse hiçbir insanda yok. Olmayanı var tabii ama kızdığım husus kimse sesini çıkarmıyor da bu konuda. Yok az bir şey bu zaten yok kullan gitsin kafasında millet. Kızdığım husus bu. Sonra sonra ortaya çıkıyor nesini gizliyorlar onu da anlamış değilim yurt dışında dualsense yüzünden Sony dava edildi bizim burada yakında milletçe Sony'nin önünde... Anladınız artık :)
Bende pimpirikliyim bayağı almışken sorunsuz olsun kafasındayım tabii ki hata olur her elektronik üründe ama arkadaş %98 demek ve bu işleyişin hala devam ediyor olması beni sinir eden nokta görebildiğim kadarını söylüyorum tabii arkasında bir sürü sebep yatıyor olabilir.

Ülkemizde PS fanboyluğu olduğu için diğer konsollar tutmuyor. Yurt dışında adamlar dediğin gibi en ufak sebepten dava açıyor hakkını arıyor ama bizim cahil insanımız bunu 100 yıl geçse de anlamayacak.
Haklısın gerçekten. Neyse artık yapacak bir şey yok böyle devam edeceğiz yeni CFI çıkana kadar. Sonra vereceğim garantiye.

Geri
Yukarı