PS5 için 200Hz TV vs 500Hz

500 Hz demelerinin sebebi, görüntüyü o düzeyde işleyip maksimum akıcılık ve düşük gecikmede sunmaya çalışmaları, Yüksek düzeyde patlama çatlama efektleri vs gibi şeyleri, görüntüden kayıp vermeden olduğu gibi sunabilmek için yapılan yazılımsal bir işlem. PS5 üzerinden alacağınız 50 olur. 100Hz Full HD televizyon yoktu sanırsam.

Sorun değil. Bilmek zorunda da değilsiniz. Herkesin ilgi ve merak noktası aynı olmak zorunda değil. Sormaya çekindiğiniz başka sorunlarınız varsa yeni konu açarak belirtin lütfen biz yardımcı oluruz size.:)

Teşekkür ediyorum. Bir de bu televizyonlarda en azından benimkilerde oyun modu diye bir seçenek var.
Ne farkı yaratıyor bu oyun modu?
Normal oynadığımızda gecikme değeri biraz daha fazlaymış herhalde.
Onun dışında fark var mı?
500 Hz demelerinin sebebi, görüntüyü o düzeyde işleyip maksimum akıcılık ve düşük gecikmede sunmaya çalışmaları, Yüksek düzeyde patlama çatlama efektleri vs gibi şeyleri, görüntüden kayıp vermeden olduğu gibi sunabilmek için yapılan yazılımsal bir işlem. Biraz karmaşık yani. PS5 üzerinden alacağınız 50 olur. 100Hz Full HD televizyon yoktu sanırsam.
Teşekkür ediyorum.

Teşekkür ediyorum. Bir de bu televizyonlarda en azından benimkilerde oyun modu diye bir seçenek var.

Teşekkür ediyorum.
TV'den TV'ye değişir hocam model belirtirseniz daha sağlıklı konuşalım.

Hocam görüntü ayarlarındaki oyun modu için yapılmış görüntü ayarını aktif ediyor. Başka bir artısı var mı bilmiyorum. Televizyonlar benim anlamadığım bir teknolojidir.

Samsung'u pek bilmiyorum fakat LG renk ayarı ve gecikme süresi ayarlıyor. Ve sesleri biraz toklaştırıyor.

Geri
Yukarı