PS5 için 4K, 100-120Hz televizyon tavsiyesi

Melikovicious

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Merhabalar;

İncelediğim kadarıyla çoğu TV'de frekans değerinden bahsedilmiyor bile. 100-120Hz cihazlar bulamıyorum.

- Madem PS5 bu işi yapabiliyor, bu yüzden 4K ve 100-120Hz aralığında bir TV alacağım.
- Wi-Fi, Smart TV gibi özellikleri olması önemli.
- Marka takıntım yoktur fakat kaliteli bir panel ve cihaz arıyorum.
- En az 38", 40" olmalı. Üst sınır 55", 60" olabilir. (Çalışma odamda daha büyüğü hoş durmuyor.)
- Netlix, YouTube, futbol-basketbol karşılaşmaları, PS5 ve PC dışında kullanılmayacak.
- Bütçe sınırım yok fakat 30binTL'ye TV almam, mantıklı önerilerin hepsine açığım.

Başta monitör almayı düşündüm fakat elimde halihazırda 2 monitör var. O yüzden monitör ve 60Hz TV önerileri yapmazsanız sevinirim.

not: PS5 her oyun için 4K 120Hz garantisi vermiyor. Yanlış bir izlenim oluşmasın. Bu bir nevi ileriye yönelik bir alışveriş olacak.

Bu TV kelimenin tam anlamıyla süper ancak nerede satıldığını ve fiyatını göremedim.
Düzenleme: MediaMarkt'ta satılıyor. 55 inç, 65 inç ve 75 inç olmak üzere 3 seçeneği mevcut.

Bu TV kelimenin tam anlamıyla süper ancak nerede satıldığını ve fiyatını göremedim.
Bu cihazı ben de gördüm, Hz değeri yazmıyor ama G-Sync var. Vatan ve MediaMarkt'te var. Fiyatı 14binTL. Pandemi olmasa frekansı gidip mağazada bir şekilde öğrenirim fakat AVM'ler insan kaynıyor.

Düzeltme: MediaMarkt 100Hz olduğunu Vatan 1000Hz(!?) diye belirtmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 2K 144Hz 27 inç monitör var standart PS4'te 1080P üstüne çıkmıyor fakat şöyle bir durum var PS4 Pro'da ise 4K destekliyor.

Merhabalar;

İncelediğim kadarıyla çoğu TV'de frekans değerinden bahsedilmiyor bile. 100-120Hz cihazlar bulamıyorum.

- Madem PS5 bu işi yapabiliyor, bu yüzden 4K ve 100-120Hz aralığında bir TV alacağım.
- Wi-Fi, Smart TV gibi özellikleri olması önemli.
- Marka takıntım yoktur fakat kaliteli bir panel ve cihaz arıyorum.
- En az 38", 40" olmalı. Üst sınır 55", 60" olabilir. (çalışma odamda daha büyüğü hoş durmuyor.)
- Netlix, YouTube, futbol-basketbol karşılaşmaları, PS5 ve PC dışında kullanılmayacak.
- Bütçe sınırım yok fakat 30Bintl'ye TV almam, mantıklı önerilerin hepsine açığım.

Başta monitör almayı düşündüm fakat elimde halihazırda 2 monitör var. O yüzden monitör ve 60Hz TV önerileri yapmazsanız sevinirim.

not: PS5 her oyun için 4K 120Hz garantisi vermiyor. Yanlış bir izlenim oluşmasın. Bu bir nevi ileriye yönelik bir alışveriş olacak.

XH9005 / XH9096 / XH9296 serisi Sony televizyonlarını öneririm. Sony tarafında 4K 120 Hz desteği resmi olarak sunmuştur. 3 hafta önce arkadaşım Sony 55XH9096 model televizyonu Sony bayiisinden 7800 TL'ye yakın fiyatta aldı.

arkadaşlar hiç tv modeli markası araştırmayın üşenmedim yaptım tek tek tüm samsung lg bütün mağzaları gezip bilgiler topladım sony mağzasına da gittim.. ve iyi ki gitmişim sony teknik servis telefonda ps5 için ideal 120hz alabileceğim bir ürün söyliyemedi ancak sony mağzasında gamer bi arkadaşla konuştuğumuz da bana KD55XH9096 Modelinin ps5 için üretildiğini ve 120 hz oyunlarda desteklediğini , kesinlikle başka bir şey bakmamam gerektiğini söyledi ürünü birlikte inceledik ve gerçekten dediği gibi varmış ben harici sitelerde indirim ile aldım tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı