PS5 için aylık 200 TL civarı bütçeyle oyunsuz kalır mıyım?

Spiderman Miles Morales PS5 Oyun Fiyatı - Taksit Seçenekleri Şunu görünce yeniden PS'den soğudum. Konsollukta tekellik yapmaya çalışıyor ama XBOX planını fena baltalayacak.
Untitled.png

Şu ana kadar baş yapıt diyeceğimiz PS özel oyunlarını ve AAA çoğu oyunu oynamadım.
Onlar çok ciddi bir kütüphane oluşturuyor, fiyatları da çok ucuzladı. Oynama sıklığınıza göre sizi baya götürür. O sırada da yeni çıkacak oyunlara para biriktirirsiniz. Dijitalde hesap ile oyun kiralayan kişiler oluyor günlük 5-10 TL’ye, çok sağlıklı değil ama o da bir seçenek. Diskli versiyon oyun takası açısından daha iyi bence ama aradaki fiyat farkını veremem derseniz de hak veririm.

Geriye uyumluluk denen bir şey yok PS5'te.
Neredeyse tüm PS4 oyunlarını oynatıyor.
Spiderman Miles Morales PS5 Oyun Fiyatı - Taksit Seçenekleri Şunu görünce yeniden PS'den soğudum. Konsollukta tekellik yapmaya çalışıyor ama XBOX planını fena baltalayacak.
Miles Morales’i aldım, oynadım, 25 TL tuttu toplam (günlüğü 5 tl’den kiraladım). Death Stranding’i zamanında aldım, oynadım 50 TL aşağısına sattım 1 hafta içerisinde.

Xbox özel oyunu diye bir şey yok, hepsi PC’ye de çıkacak. O stüdyoların herhangi biri TLoU veya GoW kalitesinde oyun çıkarabilecek mi göreceğiz. Umarım çıkarırlar da oynarız, Sony’e biraz rekabet lazım.

Spiderman Miles Morales PS5 Oyun Fiyatı - Taksit Seçenekleri şunu görünce yeniden PS'den soğudum. Konsollukta tekellik yapmaya çalışıyor ama Xbox planını fena baltalayacak. Eki Görüntüle 896477

Bu oyunların hiçbirisinde PS exclusive etkisi yok bence. Zaten bethesda oyunlarının özellikle RPG olanlarının kitlesi neredeyse tamamen bilgisayarda. Wolfenstein ve Dishonored tarzı oyunları PS konsollarda satmazlarsa kendileri kaybeder. Kimse bu iki seri için gidip konsol almaz ama PS exclusive oyunları için kim bilir kaç kişi PS4 aldı şu ana kadar :D.

Not: PS'in oyun fiyatlarını desteklemiyorum. Öyle bir algı oluşmasın. Gidip de miles morales gibi oyunu 500TL'den satan politikayı destekleyecek halim yok.

Onlar çok ciddi bir kütüphane oluşturuyor, fiyatları da çok ucuzladı. Oynama sıklığınıza göre sizi baya götürür. O sırada da yeni çıkacak oyunlara para biriktirirsiniz. Dijitalde hesap ile oyun kiralayan kişiler oluyor günlük 5-10 TL’ye, çok sağlıklı değil ama o da bir seçenek. Diskli versiyon oyun takası açısından daha iyi bence ama aradaki fiyat farkını veremem derseniz de hak veririm.

Neredeyse tüm PS4 oyunlarını oynatıyor.

Miles Morales’i aldım, oynadım, 25 TL tuttu toplam (günlüğü 5 tl’den kiraladım). Death Stranding’i zamanında aldım, oynadım 50 TL aşağısına sattım 1 hafta içerisinde.

Xbox özel oyunu diye bir şey yok, hepsi PC’ye de çıkacak. O stüdyoların herhangi biri TLoU veya GoW kalitesinde oyun çıkarabilecek mi göreceğiz. Umarım çıkarırlar da oynarız, Sony’e biraz rekabet lazım.
Herhangi bir yabancı Amazon sitesinden alabilirsem diskli almaya çalışacağım. Evimin yakınında Vatan var ve teknoloji konusunda şanssız olduğum için garantili bir ürün almak istiyorum. O yüzdüm bütçeme uyan disksiz versiyonuna yöneldim.

Geri
Yukarı