PS5 için monitör tavsiyesi

Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba. Sonbahar döneminde TV mi monitör mü alsam kararsız kaldım. Aklımdaki model:

Sizce bu iyi midir? Bütçe 4-5k arası. Bu fiyata TV de önerebilirsiniz.
1- Hikayeli oyunları oynuyorum. Dolayısıyla 60FPS alabilmem benim için yeterli.
2- 4K ve IPS olmalı.
3- HDR, FreeSync gibi teknolojileri de içermeli.
4- Hoparlör olmasa da olur.
Eğer bu fiyata daha iyi monitör veya daha iyi TV varsa önerin lütfen :)
TV ile monitör arasında da kararsız kaldım şahsen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Sonbahar döneminde TV mi monitör mü alsam kararsız kaldım. Aklımdaki model:

Sizce bu iyi midir? Bütçe 4-5k arası. Bu fiyata TV de önerebilirsiniz.
1- Hikayeli oyunları oynuyorum. Dolayısıyla 60FPS alabilmem benim için yeterli.
2- 4K ve IPS olmalı.
3- HDR, FreeSync gibi teknolojileri de içermeli.
4- Hoparlör olmasa da olur.
Eğer bu fiyata daha iyi monitör veya daha iyi TV varsa önerin lütfen :)
TV ile monitör arasında da kararsız kaldım şahsen.
TV alın keyfini çıkartırsınız hikayeli oyun oynuyorsanız. Online oynayacaksanız monitör alın.

Hocam TV alırsam OLED ya da QLED alırım herhalde . Teşekkür ederim yine bu model de aklımdaydı. OLED ile QLED arasında fark nedir ?
PS5'in çıkmasıyla da birlikte, konsollardan 60 Hz’de 8K video ve 120 Hz’de 4K video taşıyabilen HDMI 2.1 bağlantı noktaları olan bir televizyon setiyle gelecek oyunlara hazır olabilirsiniz. Low Input gecikmesi genelde televizyon ürün sayfalarında belirtilmez ancak yine de buna dikkat etmenizi sizlere tavsiye ederiz. Kuşkusuz OLED televizyon setleri, doğal kontrast elde etmek için en iyi tercih olacaktır.

PS5'in çıkmasıyla da birlikte, konsollardan 60 Hz'de 8K video ve 120 Hz'de 4K video taşıyabilen HDMI 2.1 bağlantı noktaları olan bir televizyon setiyle gelecek oyunlara hazır olabilirsiniz. Low Input gecikmesi genelde televizyon ürün sayfalarında belirtilmez ancak yine de buna dikkat etmenizi sizlere tavsiye ederiz. Kuşkusuz OLED televizyon setleri, doğal kontrast elde etmek için en iyi tercih olacaktır.

OLED ile QLED'i ayıran en önemli fark kontrast mı?

Aslında 4K çözünürlük ve 32" ebatla daha rahat edersiniz.
60Hz, 4K, IPS, HDR ve hoparlör mevcut.

Monitörlerde 300CD yerine 350 ideal olanı diye biliyorum. Özellikle 4K için 350CD parlaklık daha iyi olmaz mı?
Şimdi bir de sorum şu olacak sizlere.
Philips AMBLIGHT teknoloji diye bazı TV'lerinin üstünde duruyor. Bu amblıght olayı nedir?
Bir de bizim ülkemizde genelde TV'ler hep 50Hz. HDMI ile 60P olması 50FPS gibi hissettirir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı