PS5 için PS4 oyunlarının tekrardan alınması gerekiyor mu?

n4rcos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. PS4'te RDR 2 oynuyorum. PS5 dijital sürüm almak istiyorum. Sorum şu: RDR 2 oyununa tekrar para ödemem gerekecek mi? PS5'te aynı grafiklerle veya gelişmiş grafiklerle oynamam için, teşekkürler. 🙏
(Aynı soruyu GTA 5 gibi oyunlar için de merak ediyorum ama hiçbir yerde bilgi bulamadım.)

Değişkenlik gösterir. Bazı oyunlar para vermeden geliştirilmiş sürümleri oynamanıza izin veriyor. Bazı oyunlar PS5 sürümünü oynamak için ayrıca lisans almanızı istiyor. RDR 2'nin şu anlık geliştirilmiş bir sürümü yok diye biliyorum. RDR 2'yi ücret ödemeden PS4 grafiklerinde oynayabilirsiniz, GTA'yı PS4 için aldıysanız onu da oynayabilirsiniz. 2022'de GTA V'nin PS5 sürümü çıkacak ancak onu oynamak için ayrıca para ödemeniz gerekecek.

Değişkenlik gösterir. Bazı oyunlar para vermeden geliştirilmiş sürümleri oynamanıza izin veriyor. Bazı oyunlar PS5 sürümünü oynamak için ayrıca lisans almanızı istiyor. RDR 2'nin şu anlık geliştirilmiş bir sürümü yok diye biliyorum. RDR 2'yi ücret ödemeden PS4 grafiklerinde oynayabilirsiniz, GTA'yı PS4 için aldıysanız onu da oynayabilirsiniz. 2022'de GTA V'nin PS5 sürümü çıkacak ancak onu oynamak için ayrıca para ödemeniz gerekecek.

Cevap için teşekkürler hocam, bende bunu merak ediyordum çünkü daha PS5 piyasaya sürülmeden önce çok haber çıktı geriye uyumluluk olacak PS4 oyun sahipleri PS5'te ek ücret ödemeyecek diye, peki bir şey daha soracağım RDR 2 PS5'te performance mode vs var mı yani 60 FPS 1080p oluyor mu?

@n4rcos, PS4 oyununa sahip olup PS5 sürümü çıkarsa onu bedava oynama özelliğini her firma vermiyor. Bazı oyunların 60 FPS için ayrıca yaması çıktı. O oyunlarda PS5 üzerinde PS4 oyunu olarak çalışsa da 60 FPS oynanabiliyor. RDR 2 için duymadım. Eğer Rockstar Games isterse 60 FPS yaması yapar ancak şu anlık belirsiz diyelim.

@n4rcos, PS4 oyununa sahip olup PS5 sürümü çıkarsa onu bedava oynama özelliğini her firma vermiyor. Bazı oyunların 60 FPS için ayrıca yaması çıktı. O oyunlarda PS5 üzerinde PS4 oyunu olarak çalışsa da 60 FPS oynanabiliyor. RDR 2 için

Duymadım. Eğer Rockstar Games isterse 60 FPS yaması yapar ancak şu anlık belirsiz diyelim.

Anladım ama en azından cihaz daha güçlü olduğu için PS4'te ve PS5'te güçlendirilmeyen oyunu da oynasak ben PS5'te FPS düşüşü olmayacağı kanaatindeyim. Özellikle RDR2 de şehir içinde bariz FPS düşüşü oluyor PS4'te.

Geri
Yukarı