PS5 için Samsung TV ve koltuk önerisi

Gernasch

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha önceden açtığım konularda belirttiğim gibi 100.000₺ bütçe ile çift oyuncu odası yapıyorum. Kasa ve ekipman için sizden çok güzel öneriler aldım. 80.000₺ o bölgeye ayrıldı. Şimdi ise geri kalan 20.000₺ ile diğer bir hayali gerçekleştirmek. Normalde planım Microsoft'un bize sunduğu Xbox Series X ve Sony markasının PlayStation 5 oyuncu konsolunu aynı anda alıp salondaki televizyonda oynamaktı. Ama birçok arkadaşım toplayacağım bilgisayarın çok iyi olduğunu söyledi ve Xbox almamın mantıksız olduğundan bahsetti. Game Pass ile aynı oyunları Xbox ile oynamak yerine bilgisayarda oynamamın mantıklı olacağını söyledi. Son E3 konferansında izlediğimiz gibi oyunlar Xbox özel değil Game Pass özel. Bu yüzden bende Xbox gereksiz diye düşündüm. 20.000₺ bütçede Xbox konsolu devreden çıkarıp yerine televizyon ve iki kişilik koltuk almayı planlıyorum. Televizyonda tercihim Samsung 65TU8000 65" olacak gibi (fiyatı ortalama bu şekilde). PlayStation 5 CD sürüm, ekstra kol ve şarj istasyonu fiyatlar şu şekilde:
Sony playsation 5 - 8000₺
Sony PlayStation 5 gamepad - 750₺
Sony PlayStation 5 şarj istasyonu - 450₺
Samsung 65TU8000 65" TV - 8400₺
Toplamda 17600₺
2400₺ ile ya da üzerine 1000₺ daha ekleyerek iki kişilik koltuk almayı planlıyorum. Lütfen rahat olsun önerileriniz. Ve Samsung 65TU8000 sizce nasıl bir TV özelliklede PlayStation 5 kullanımında performansı nasıl? Son sorum sizce yanına ekstra PS5 için hafıza alınır mı? Pes, FIFA serisi ve NFS serisinden bir oyun harici diğer oyunları oynadıktan sonra silerim oynamak istediğimde Play Store ile tekrar indirebilirim. Bu oyunlarda ya kız arkadaşımla ya da bir arkadaşım eve geldiğinde sıkılmadan oynayabilelim diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS5 alman çok mantıksız. Xbox al.
Adam zaten çok güzel bir PC toplamış. Xbox'a gerek yok. PS5 alması daha mantıklı. Çünkü PS oyunları PC'de yok. Bazıları çıkıyor ama ona bakarsan XBOX'ında bir olayı yok. XBOX oyunları PC'de oynanabiliyor.

Yapma dostum, 800 tl vermek daha mantıklı.
Adam zaten çok güzel bir PC toplamış. Xbox'a gerek yok. PS5 alması daha mantıklı. Çünkü PS oyunları PC'de yok. Bazıları çıkıyor ama ona bakarsan XBOX'ında bir olayı yok. XBOX oyunları PC'de oynanabiliyor.
Haberleri biraz takip etmelisin, Xbox için bir sürü exclusive oyun gelecek.

Konu sahibi zaten Xbox oyunlarını açacak bir PC toplamış.
PS5'i ise exclusive oyunları oynamak için alıyor, nedir bu Xbox sevdası?

Koltuk olarak çok bir bilgim yok fakat şu gözüme güzel göründü.

Gamepass exclusive diye biliyorum hem pc hemde xbox ile uyumluydu oyunlar
“Xbox özel” oyunlar gelecek önümüzdeki zamanlarda. Ps5 için ya 2-3 ay bekleyip hemen alman lazım çünkü anında bitiyor stoklar. Ya da karaborsadan 2-3 bin tl fazlaya Alman lazım.
Konu sahibi zaten Xbox oyunlarını açacak bir PC toplamış.
PS5'i ise exclusive oyunları oynamak için alıyor, nedir bu Xbox sevdası?

Koltuk olarak çok bir bilgim yok fakat şu gözüme güzel göründü.
Sevda mevda yok. Hangi şirket oyuncuyu el üstünde tutarsa onu savunurum. 800 TL’ye oyun satan şirketi neden savunayım. Benim vatandaşım 2800 tl asgari ücret alıyor. Ayda sadece 3 oyun alabiliyor. Sony’i savunmamı beklemeyin hocam. Ha maddi olarak durumu iyi olan biri istediğini alsın ona karışmam fakat Sony Türkiye’yi ciddiye bile almıyor. eski bir PlayStation oyuncusu olarak söylüyorum bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı