PS5 kolunda analog problemi yaşanıyor mu?

Ereninh0

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar high level Rocket League oyuncusuyum DS4 V2 siparişi verdim, sol analog kendi kendine hareket ediyor drift, aşınma problemi var yani.

Hazır DS4'e 600 TL ödemişken iade edip uzerıne 200 TL ekleyip DualSense alabilirim.

Eğer analog ve tuslarında DS4'deki gibi kronik problem yoksa?

Yaşanma ihtimalı dualshock 4 ile aynı çünkü aynı analog motorunu ve potantsiyometresini kullanıyor. İçinin açıldığı videolardan da net bir şekilde anlaşılıyor. Sadece rocket league içinse ve sadece pc'de kullanacaksanız dualshock 4 veya xbox core/one controller daha iyi olur. Ekstra 200 tl'ye pc için şu anda pek gerek yok.

yasamayani mi var , hepsi enin de sonun da bozulacak senin kullanimina göre belki 1 belki 5 yıl , bugune kadar 26 tane kol bozdum , bu saatten sonra 1000 TL verilip alınacak şey değil , klavye ye devam .

Tüm gamepadlerde analog problemi oluyor belli kullanımdan sonra.
yasamayani mi var, hepsi enin de sonun da bozulacak senin kullanimina göre belki 1 belki 5 yıl, bugune kadar 26 tane kol bozdum, bu saatten sonra 1000 TL verilip alınacak şey değil, klavye ye devam.

Hocam 50 liraya değiştiriyorlar analoğu, eğer elinizden gelirse 3-4 lira analog stick lehim makineniz varsa sizde değiştirebilirsiniz.

yasamayani mi var , hepsi enin de sonun da bozulacak senin kullanimina göre belki 1 belki 5 yıl , bugune kadar 26 tane kol bozdum , bu saatten sonra 1000 TL verilip alınacak şey değil , klavye ye devam .
Çözümü basit aslında arkadaşın dediği gibi basit lehimleme ile çözülüyor. Yeni nesil kollarda var dualshock 2 ve xbox 360 controllerda analog spin sorununa pek rastlayanı görmedim. Yeni nesil controllerlarda kalitesiz potansiyometre kullanıyorlar. Eski gamepadleri de orijinal bulmak mümkün değil maalesef. Pc içinse klavye çok daha uzun ömürlü özellikle mekanikler ve tamiri gamepad tamirinden çok daha basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı