PS5 oyun fiyatları

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
PS5'le ilgili çok konu açtığımın farkındayım. Açacağım son konu olur diye umuyorum.

İlk sorum PS tarafı Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapacak mı? Yeni çıkan AAA oyunların hepsi 400-500 TL olsa ona da razıyım. İndirimle veya diskli alırsam takasla falan pek sorun olmaz.

İkinci sorum ise PS'in Game Pass'i diyebileceğimiz PS Now gibi bir sistem Türkiye'ye gelecek mi?

Sorularım bu şekilde. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Cidden oyunlar çok pahalı.
İnşallah düzelir.
Oyun firmalarının Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapmaları lazım.
Bu nesilde yapacaklarını umuyorum. Bir ihtimal yapmazlarsa diskli sürümün şart olacak gibi gözüküyor. Spotçularla takas yapıp 500 TL-600 TL'lik oyunları 50-100 TL'ye oynamak kulağa hoş geliyor.

1-)Yapacak ama ne kadar fark eder bilemeyiz. 400-500 TL vermeye razıysanız üzmez sizi. Her çıkan oyunu çıktığı gibi oynama takıntınız yoksa biraz bekleyip indirimlerden de alabilirsiniz.

2-)Evet gelecek. Game Pass kadar elverişli olmasa da kullanılabilir bir servis sistemi olacak.

Yani yeni çıkan oyunlar için güzel bir bütçeniz varsa PS5 sizi üzmez.

Bu nesilde yapacaklarını umuyorum. Bir ihtimal yapmazlarsa diskli sürümün şart olacak gibi gözüküyor. Spotçularla takas yapıp 500 TL-600 TL'lik oyunları 50-100 TL'ye oynamak kulağa hoş geliyor.
Yapacaklarını sanmıyorum ama inşallah.
Yapsalar bile çok fark etmeyecektir.
Zaten Ps5 aşırı pahalı bir de oyunlarla insanın ocağına incir ağacı dikiyor.

1-) Yapacak ama ne kadar fark eder bilemeyiz. 400-500 TL vermeye razıysanız üzmez sizi. Her çıkan oyunu çıktığı gibi oynama takıntınız yoksa biraz bekleyip indirimlerden de alabilirsiniz.

2-)evet gelecek. Game Pass kadar elverişli olmasa da kullanılabilir bir servis sistemi olacak.

Yani yeni çıkan oyunlar için güzel bir bütçeniz varsa PS5 sizi üzmez.
Aylık oyunlara 200 TL ayıracağım. 400-500 TL'lik oyunlar indirimle 150-250 TL civarına düşebilir diye umuyorum. Her ay veya 2 ayda bir oyun alsam bana yeter herhalde.

Aylık oyunlara 200 TL ayırdım. 400-500 TL'lik oyunlar indirimle 150-250 TL civarına düşebilir diye umuyorum. Her ay veya 2 ayda bir oyun alsam bana yeter herhalde.

Eğer sadece PS5'den oyun oynayacaksanız yetmez. Her oyun açık dünya ve 100 lerce saat vermediği için ayda 2 oyun yetmez. Her oyun 400-500 TL ile gelmeyecek zaten ama gelenleri de indirimde 200-300 arasına alırsınız. Gamepluss da kullanırsanız aylık bedava oyunlardan da yararlanırsınız.

Eğer sadece PS5'den oyun oynayacaksanız yetmez. Her oyun açık dünya ve 100 lerce saat vermediği için ayda 2 oyun yetmez. Her oyun 400-500 TL ile gelmeyecek zaten ama gelenleri de indirimde 200-300 arasına alırsınız. Gameplus da kullanırsanız aylık bedava oyunlardan da yararlanırsınız.
Yanına 5500 XT'li bir PC'de alacağım. Günlük 3-4 saat PS5 ile vakit geçiririm. Bir de dediğiniz gibi PS+ oyunları ve indirimleri var. R6, CoD gibi online oyunları da hesaba katsak oyunsuz kalır mıyım acaba? 🤔

Geri
Yukarı