PS5 sahiplerine verilen PlayStation Store'deki ücretsiz oyunlar

• Konuyu başlatan Gereksiz üye 276577
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 4B
Eski nesil oyunları oynamak için yeni nesil konsol almak şuanlık gereksiz ve pahalı geliyor bana. Bahsettiğiniz tüm oyunlar PS 4 te zaten var? Ha sizin paranız vardır ben PS5 de oynacağım kardeşim keyfimin kahyası mısın diye de sorabilirsiniz diyecek birşeyim yok iyi oyunlar.

Sadece PS5 sahipleri kullanıyor değil mi?
PS4 sahipleri oynayabilir mi?

Bu oyunları PS5 sahibi birisi PS4 sahibi birisi ile kardeşlik yapıp PS4 sahibinin kütüphanesine ekleyebiliyor. Ama konsolun çıkışında bunu yapanların tespit edildiği ve PSN hesaplarının banlandığı ile ilgili bir kaç yazı okumuştum. Doğruluğunu açıkçası bilmiyorum.

(Playstation Plus Collection'dan bahsediyorum.)

Eski nesil oyunları oynamak için yeni nesil konsol almak şu anlık gereksiz ve pahalı geliyor bana. Bahsettiğiniz tüm oyunlar PS 4'te zaten var? Ha sizin paranız vardır ben PS5 de oynacağım kardeşim keyfimin kahyası mısın diye de sorabilirsiniz diyecek bir şeyim yok iyi oyunlar.

Call of Duty Cold War görüntü kalitesi olsun kol titreşimleri olsun bu hisleri alamadıgın kendini oynuyor sanıyorsan ne mutlu sana.
FIFA21 kalite akıyor daha saymıyorum kendin araştır Store gezmen yeterli.
Ve gelecege yatırım bu ülkede hiçbir cihaz mesela ben PS4 zamanında 900TL'ye PS4 2.elleri vardı.
Arkadaşlarım alma pahalı diyordu şimdiki fiyatlara bak.
Ayrıca PS4 oyunu oynamak kötü bir şey mi anlayamadım harici HDD alıyorsun, istersen 8TB al oyun doldur oyna cihazını yormaz bile sadece PS5 oyunu oynamak için PS5 alıyorsan zaten yazık edersin.
5 sene sonrada alsan olur sana.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• YLtyef.jpg
    YLtyef.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 51
Emin ol kimse işini bilen kimse 250 lira bile vermiyorlar oyunlara.

Dijital hesap kardeşliği yapılıyor, al sat yapılıyor. Kutulu oyunlarda takas var.

Mesela 110 liraya AC Valhalla aldım oynadım bitirdim sattım 90 liraya.

Üstüne 110 liraya Ghost of Tsushima aldım oynuyorum şu an bitince satacağım RE8 village alacağım yaklaşık 150 - 160 lira gibi bir fiyata.

Kısacası hesaplamak gerekirse:

110 + 110 + 160 TL = 380 TL 3 adet AAA oyuna verdiğim ücret.

90 + 90 + 140 = 320 TL 3 adet AAA oyunu satınca gelen toplam para.

50 liraya 3 adet AAA oyun oynama keyfi. 😁

Aktif PS5 kullanıcısıyım. Ben de bu şekilde alıp satarak ilerlemek istiyorum fakat bulunduğum yer küçük bir ilçe ve 2.el alım satımı yapabileceğim yer yok. İnternette 2.el alım satım piyasası var mı? Aldığım bir oyunu tekrar satmam zor olur mu mesela? Bir de söylediğin fiyatlar gayet makul. Nereden alıyorsun ?

PS5 sahibiyseniz sadece Plus alarak bu oyunlara sahip oluyorsunuz ayrıca her ay 3 - 4 oyun verilmekte.
Ben kampanya ile aylık 15 TL'den 180TL'ye almıştım Plus şu an 240 TL.
Oyunlara gelecek olursak God of War serisi Uncharted serisi Last of Us serisi Spider-Man - Ghost of Tsushima - the last Guardian - Shadow of the colossus.
Gibi vesaire bir sürü yapım var bu yapımlar indirimler geldiginde çok ucuza alınabiliyor.
Önceden de PS4 sahibiyseniz ve oyunlarınızda dijital ise size zaten olabilecek tüm avantajları sonuna kadar açıyor.
PlayStation ücretsiz oyun vermeyede başladı mesela şu an Horizon Zero Dawn ücretsiz daha da verecek.
Umarım Xbox seven arkadaşlar PS5 de oyun yok sanmasınlar.

Oyun listesinin tamamı:

• God of War.
  • Bloodborne
  • Monster hunter: World.
  • Final fantasy XV.
  • Fallout 4
  • Mortal Kombat X
  • Uncharted 4: A thief's end.
  • Ratchet and clank.
  • Days Gone.
  • Until dawn.
  • Detroit: Become Human.
  • Battlefield 1
  • Infamous second son.
  • Batman: Arkham Knight.
  • The last Guardian.
  • The Last of Us.
  • Persona 5
  • Resident Evil 7: Biohazard.

Yani bir oyun 600 lira diye 600 lira vermenize gerek yok, indirim gelince 250TL'ye de alabilirsin.

Monster hunter: World Game Pass de var.

resim_2021-05-11_171238.png

resim_2021-05-11_171309.png

resim_2021-05-11_171424.png

Batman: Arkham Knight yine Game Pass de var.
Resident Evil 7: Biohazard yine Game Pass de var.
Game Pass'in oyun sayısına ve zenginliğine bakarsak PS de yine oyun yok😃.
Tüm Game Pass kütüphanesini buraya eklemeye çalışsam site çöker😃.

Hocam ben senelerdir PlayStation kullanıyorum exclusive oyunların çoğu muhteşem.
Kısacası: Playstation>xbox.

Not: Fanboy falan değilim The Last of Us part 2 gibi bir başyapıt dururken Halo Infinite gibi bir çöpü oynamam.

Halo'ya çöp mü dediniz? Zamanında Halo 3 tüm Uncharted+God of War serisinin satışlarından bile fazla satmıştı. Yine gelsin yine ortalığı kasıp kavurur. Halo 1 de bile Online da adam bulmak saniyeler sürüyor.

resim_2021-05-11_172034.png

Son paylaşılan görsel.
Artık o kadar oyuncu varki Sony PS3 ve vitayı tamamen ortadan kaldırmaya çalışırken bu adamlar daha birkaç ay öncesine kadar Halo'ya güncelleme yayınlıyordu. 2005 de çıkan Xbox 360 için Halo desteği aralık 2021'e kadar da sürecek.
Halo Infinite çıktığı gibi Game Pass'e eklenecek. Sizde God of War'ın eklenmesi için 2-3 sene bekleyin😃.

Halo'ya çöp mü dediniz? Zamanında Halo 3 tüm Uncharted+God of War serisinin satışlarından bile fazla satmıştı. Yine gelsin yine ortalığı kasıp kavurur. Halo 1 de bile Online da adam bulmak saniyeler sürüyor.

Eki Görüntüle 1018551

Son paylaşılan görsel.
Artık o kadar oyuncu varki Sony PS3 ve vitayı tamamen ortadan kaldırmaya çalışırken bu adamlar daha birkaç ay öncesine kadar Halo'ya güncelleme yayınlıyordu. 2005 de çıkan Xbox 360 için Halo desteği aralık 2021'e kadar da sürecek.
Halo Infinite çıktığı gibi Game Pass'e eklenecek. Sizde God of War'ın eklenmesi için 2-3 sene bekleyin😃.

GoW'un eklenmesi için 2-3 sene bekleyemem çıktığı gibi alırım ve evet Halo'ya çöp dedim tüm dünya alem 2020'de ki Xbox etkinliğine bir yeriyle güldü. :D

Geri
Yukarı