PS5 vs PS5 DE

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
7500 TL bütçem var. Eğer PS5 DE alırsam 1500 TL para kalıyor. Onla da stok sorunları çözülünce RX 5500 XT almayı planlıyorum. Aklıma takılan şey ise ileride keşke 1500 TL verip diskli alsaydım der miyim? Pandemi döneminde takasla falan uğraşmak istemiyorum. İleride ise bir ihtimal bu işlere girebilirim. Benim aklımı çelen nokta kutulu oyunların bazen sağlam indirimlere girmesi. Yine de 1500 TL farka değer mi emin değilim. Sizlerin görüşleri nelerdir? Bir de Amazon'un yabancı sitelerinden ucuza alma mevzusu var. Bu konuda da bilgilendirirseniz senirim. Sanırım PS5 DE 4800 TL civarına geliyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Lütfen ''XSX>PS5. 1 oyun parasına yıllık GamePass alırsın.'' gibi şeyler yazmayın. Özel oyunlar ve Dualsense için bu konsolu alıyorum.

7500 TL bütçem var. Eğer PS5 DE alırsam 1500 TL para kalıyor. Onla da stok sorunları çözülünce RX 5500 XT almayı planlıyorum. Aklıma takılan şey ise ileride keşke 1500 TL verip diskli alsaydım der miyim? Pandemi döneminde takasla falan uğraşmak istemiyorum. İleride ise bir ihtimal bu işlere girebilirim. Benim aklımı çelen nokta kutulu oyunların bazen sağlam indirimlere girmesi. Yine de 1500 TL farka değer mi emin değilim. Sizlerin görüşleri nelerdir? Bir de Amazon'un yabancı sitelerinden ucuza alma mevzusu var. Bu konuda da bilgilendirirseniz senirim. Sanırım PS5 DE 4800 TL civarına geliyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Lütfen ''XSX>PS5. 1 oyun parasına yıllık GamePass alırsın.'' gibi şeyler yazmayın. Özel oyunlar ve Dualsense için bu konsolu alıyorum.
Hocam kutulu oyun her zaman daha pahalıdır. O yüzden Digital Edition daha iyidir. Daha çok oyun alırsınız.

Sorun olacağını zannetmiyorum. Zaten çoğunlukla digital kullanılıyor.

Sanırım disksiz almak daha mantıklı. Diskli alsam bile çoğunlukla kutusuz oyun alacağım. Peki Amazon Almanya'dan alma fikrine ne diyorsunuz? Teknoloji yüzüme pek gülmediği için yanımdaki Vatan mağazasından almak bana daha mantıklı geliyor. En azından bir şey olduğunda kolayca mağazaya götürebilirim.

Sanırım disksiz almak daha mantıklı. Diskli alsam bile çoğunlukla kutusuz oyun alacağım. Peki Amazon Almanya'dan alma fikrine ne diyorsunuz? Teknoloji yüzüme pek gülmediği için yanımdaki Vatan mağazasından almak bana daha mantıklı geliyor. En azından bir şey olduğunda rahatlıkl
1 yıl garantisi olması dışında farkı yok, daha ucuz oluyor hem.
Edit: Garanti hiç yokmuş, kusura bakmayın yanlış bilgi için.

Dijital sürüm alırsan ilerde takas etme veya ikinci el kutulu oyun alma gibi özelliklerden mahrum kalabilirsin. Çok önemli değil ama bu bir eksi bence. Her ne olursa olsun dijital sürümde çok fazla sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum. Çoğunluk dijital olarak oyun alıyor zaten.

Sanırım disksiz almak daha mantıklı. Diskli alsam bile çoğunlukla kutusuz oyun alacağım. Peki Amazon Almanya'dan alma fikrine ne diyorsunuz? Teknoloji yüzüme pek gülmediği için yanımdaki Vatan mağazasından almak bana daha mantıklı geliyor. En azından bir şey olduğunda rahatlıkl
Hocam alın fakat garanti vermiyor diye biliyorum Sony. Bence konsolu alıp yere çalmadığınız sürece sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı