PS5'e Game Boost özelliği geliyor

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar belki biliyorsunuz bilmeyenler için de özet geçeyim.
Xbox daha önce Series S ve Series X konsolları için geliştiriciye bağlı kalmadan eski oyunları 30FPS'den 60FPS'e getirmeyi başarmıştı ve bunu yazılım güncellemesiyle eklemişti adı da "FPS Boost" idi.
Sony de buna cevap olarak ki zaten gerekliydi Game Boost özelliğini tanıttı. Temeli aynı mantığa dayanıyor ancak daha eklenmedi bir yazılım güncellemesiyle gelecek herhalde ilerleyen zamanlarda.
Beni de hayliyle sevindirdi. İnşallah en az 300-500 oyuna gelir. Öyle 10-20 tane oyuna gelmez :)
ben şahsen yakında quick resume özelliğini de bekliyorum.

Arkadaşlar belki biliyorsunuz bilmeyenler için de özet geçeyim.
Xbox daha önce Series S ve Series X konsolları için geliştiriciye bağlı kalmadan eski oyunları 30FPS'den 60FPS'e getirmeyi başarmıştı ve bunu yazılım güncellemesiyle eklemişti adı da "FPS Boost" idi.
Sony de buna cevap olarak ki zaten gerekliydi Game Boost özelliğini tanıttı. Temeli aynı mantığa dayanıyor ancak daha eklenmedi bir yazılım güncellemesiyle gelecek herhalde ilerleyen zamanlarda.
Beni de hayliyle sevindirdi. İnşallah en az 300-500 oyuna gelir. Öyle 10-20 tane oyuna gelmez :)
ben şahsen yakında quick resume özelliğini de bekliyorum.
Quick Resume çok gerekli bir şey mi? Yanlış anlamayın sadece buna heyecanlanan var mı merak ediyorum.

Rekabet iyidir. Microsoft FPS Boost getirmeseydi Sony kılını kıpırdatmazdı. 300-500 oyuna geleceğini pek düşünmüyorum. FPS Boost da ilk seferlerinde 3-4 oyun ekleniyordu. FPS Boost'a göre daha yavaş ilerleyecektir. Microsoft'un yazılım konusunda Sony'den iyi olduğu barizdir.

Quick Resume çok gerekli bir şey mi? Yanlış anlamayın sadece buna heyecanlanan var mı merak ediyorum.

Şimdi benim açımdan gerekli. Konsolumda 10 tane oyun yüklü ve başına oturduğumda bir birini sonra diğerini gibi oynadığım için ve tekrar eskisine dönmek istediğimde (çoğunluk PS4 oyunları bu yüzden pek de hızlı açılmıyor) bekliyorum ve gözüme batıyor. Gelmesini ben şahsen istiyorum.
Rekabet iyidir. Microsoft FPS Boost getirmeseydi Sony kılını kıpırdatmazdı. 300-500 oyuna geleceğini pek düşünmüyorum. FPS Boost da ilk seferlerinde 3-4 oyun ekleniyordu. FPS Boost'a göre daha yavaş ilerleyecektir. Microsoft'un yazılım konusunda Sony'den iyi olduğu barizdir.

Haklısınız ama bu da bir şey. Microsoft yazılım olarak daha başarılı ama en azından aynı yazılımı yeni Xbox'larda kullanmamalıydı. Yeni nesil havası yok.
Yeni nesil konsolların ayrıcalıkları yok denecek kadar az. Quick Resume konsolu bilgisayardan ayıran tek şey bana göre.

Ayrıcalıkları bence fazla. PS5 için özellikle rakibinden de fazla bence. DualSense ve aşırı hızlı SSD tek atıyor PC'ye de Xbox'a da.

Ayrıcalıkları bence fazla. PS5 için özellikle rakibinden de fazla bence. DualSense ve aşırı hızlı SSD tek atıyor PC'ye de Xbox'a da.

Geçen nesil DualShock 4'deki touchpad de de aynısı olmuştu. Ama kullanan oyun sayısı toplasanız 10-20 etmez. Her iki taraftada olmayan bir şey olunca pek bir şeye yaramıyor.

Dediğimi anlamadın. Neyse.
Peki o zaman yanlış anlamışım :)
Biraz daha açarsanız iyi olur.
Geçen nesil DualShock 4'deki touchpad de de aynısı olmuştu. Ama kullanan oyun sayısı toplasanız 10-20 etmez. Her iki taraftada olmayan bir şey olunca pek bir şeye yaramıyor.

DualSense'i her oyun çok ya da az kullanıyor. Titreşim olayı yeni nesil oyunların hepsinde olacak gibi.

Peki o zaman yanlış anlamışım :)
Biraz daha açarsanız iyi olur.
DualSense'in özellikleri umarım touchpad'e yapıldığı gibi hiç edilmez. Güzel kontrolcü. SSD hızlarına bilgisayardan da rahatlıkla erişilebilir.

DualSense'i bir şekilde bilgisayara bağlayıp kullanabiliyorsun. Bölgesel titreşim olayını PC'de kullanıp kullanamadığını bilmiyorum. Sanırım kullanılmıyordur.

Quick Resume tamamen konsolu bilgisayardan ayıran bir özellik. Eskiden memory card'sız gelen PS2'lerimizde oyunları bile kaydedemezken şimdi ona bile gerek duymadan oyunu kaldığımız yerden devam edebiliyoruz, sanki alt sekmede oyun açıkmış gibi. Bir bilgisayarda 2 oyunu art arda açınca bilgisayar donmaya başlıyor. Bu harika bir özellik.

DualSense'in özellikleri oyunlara yedirilirse çok güzel olacaktır, Quick Resume da Xbox'ın elini güçlendiriyor. Fakat ben bu iki tarafı da yetersiz buldum. Keşke daha da güzel, oyuncu komforunu arttıran yeniliklerle gelseler de insanlar konsol almaya yönelse.

Yeni konular

Geri
Yukarı