PS5'i ne zaman alayım?

Bence şimdi kesinlikle alma. İstediğin oyunlar çıkınca almanı tavsiye ederim. Paranı dolara çevirip al. PS5'in geri uyumluluğu yok o yüzden beklemeni tavsite ederim.

Merhabalar. PS5 almayı düşünüyorum ancak ilk yıllar sorunlu olabiliyormuş diye duydum ve zaten güzel oyunlarda 2-3 sene sonra çıkıyormuş. Fiyata gore düşünürsek ileride daha mi pahali olur? Alıp koyayım mi yoksa 2 yil sonra az da olsa daha mi ucuz olur bekleyeyim mi?
Normalde 2. parti üretiminden itibaren almanız tavsiye edilir. Genelde sorunlu çıkan konsollar hep 1. parti üretim olanlar yani ilk üretilenler. Konsol çıktıktan 2-3 ay sonra kullanıcı yorumlarını okuyup alabilirsiniz. Bu arada paranız hazırsa alın bir kaç sene sonra Slim model çıkınca satar Slim’i alırsınız. Zaten bugün 8300’e aldığınızı bir kaç sene sonra 10.000 ₺’nin üstünde satarsınız.

Hele bir PS5 çıksın, termal analizler, incelemeler gelsin, o zaman alırsınız.

Zira ilk kasa alanlar genelde pişman oluyor. Konsolu da çıktığı anda almak iyi bir şey aslında.

Hele bir PS5 çıksın, termal analizler, incelemeler gelsin, o zaman alırsınız.

Zira ilk kasa alanlar genelde pişman oluyor. Konsolu da çıktığı anda almak iyi bir şey aslında.

PS5'in termal konudan sorun yaşayacağını hiç düşünmüyorum çünkü PS5'in soğutmasında sıvı metal kullanmışlar. Daha önce hiçbir bilgisayarda, konsolda fabrika çıkışlı sıvı metal kullanıldığını görmemiştim bence Sony bu konuda iyi çalışmış. Üstelik bir internet sitesinde şöyle bir yazı okumuştum o yazıyı aynen aktarıyorum:

"Sony tarafından yapılan açıklamalara göre mühendisler, PlayStation 5'in işlemcisini soğutmaya yarayacak sıvı metal çözümü için en az 2 yıl harcamışlar. Bu sürecin oldukça sancılı geçtiğini söyleyen yetkililer, sıvı metalin kabul sürecinde akla gelen tüm ihtimallerin değerlendirildiğini, bu ihtimallerin tek tek test edildiğini söylüyor. İşte tüm bu testlerden geçen sistem, bugün PlayStation 5'e hayat veren kritik parçalardan bir tanesi haline gelmiş durumda."

PS5'in termal konudan sorun yaşayacağını hiç düşünmüyorum çünkü PS5'in soğutmasında sıvı metal kullanmışlar. Daha önce hiçbir bilgisayarda, konsolda fabrika çıkışlı sıvı metal kullanıldığını görmemiştim bence Sony bu konuda iyi çalışmış.
Konsolda daha hiç sıvı metal kullanılmadı ancak bilgisayarlarda var. ROG laptop'larında kullanıyordu.

Ben termal konuda üzeceğini düşünüyorum PS5'in, Series X soğutma olarak daha üstün olacak gibi.

Digital Foundry, Series X'e termal analiz yapmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konsolda daha hiç sıvı metal kullanılmadı ancak bilgisayarlarda var. ROG Laptop'larında kullanıyordu.

Ben termal konuda üzeceğini düşünüyorum PS5'in, series X soğutma olarak daha üstün olacak gibi.

Digital foundry, series X'e termal analiz yapmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ROG laptoplarda'da kullanıldığını bilmiyordum. Konsollar çıktığında direk 2'sini de karşılaştırırlar diye düşünüyorum, PS5'e termal macun uygulayıp öyle de deneyenler olur diye düşünüyorum o zaman daha düzgün bir yorum yaparız.

Geri
Yukarı