PS5'in her modelinde Coil Whine mevcut

• Konuyu başlatan Gereksiz üye 276577
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 86
  • Görüntüleme 12B
G

Gereksiz üye 276577

Ziyaretçi
2 adet PS5 sahibi oldum. Türkiye'den Vatan Bilgisayar magazasından aldım.
CFI-1016A ve CFI-1016B modelleri var elimde. İkisinde de coil whine ismiyle bilinen (bobin sızlama) sesi var. DVD olan modelde ses CFI-1016a biraz daha az ama kulagınızı dayadıgınızda veya geceleri hiç ses olmadıgında duyuluyor.

CFI-1016A'da 23 yapraklı fan, CFI-1016B'de 17 yapraklı fan kullanılmış. DVD'li olan modeldeki yaprak sayısı fan sesini de azaltmış çünkü fan yaprakları çogaldıkca ses ugultusunu azaltmışlar. Dijital sürüm almayı düşünen arkadaşlar bunu bilsinler.

Şimdi gelelim sadede. 2 PS5'imde de aynı kronik hata var. Fan sesi değil mesele. Fan ugultu yapar ki bu cihazlar gerçekten güçlü cihazlar, 4K 120 FPS'de bile ses yapmayacak kadar güçlüler ama çektikleri enerji güç kaynagından, ses izolasyonundan dolayı yankı sesi veriyor ve bu da cızlamaya neden oluyor.

PS5'in içindeki güç kaynagındaki bobinlerin ses izolasyonu yapılmadan ürünler satışa sunulmuş.
PS5 çip ve devrelerden anlayan insanlar; bobinleri degiştirip, silikonlayıp sabitleyerek (garanti dışı kalır) sesi gideren insanlar var. Bunu önermiyorum.

Birlik olursak, sadece bu cızlama sorununu Sony'ye iletirsek, çogunluk birleşir ise anlayacaklarını düşünüyorum. Ses izolasyonu yapıp bobinleri degiştirip göndersinler diye düşünüyorum.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Düzgün.jpg
    Düzgün.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 281
  • Ps5 Fan Modelleri.jpg
    Ps5 Fan Modelleri.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 230
  • Sorunlu.jpg
    Sorunlu.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 232
  • xbox güc.jpg
    xbox güc.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 226
Son düzenleyen: Moderatör:
CFI-1016a ve CFI-1016b modeli.
İnsanım bende hata yapabilirim kusura bakma.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı