PS63 1050 Ti Big Sur kurulumu

fotifoti

Hectopat
Daha fazla  
Dual Boot Big Sur kurmak istiyorum.

Sevgili @Yiğit Gençer konu açmış. Ama konu kilitli olduğu için soru soramadım.

İmaj ve EFI'yi indirdim. Şu an flasha yazıyorum (16 GB denenmemiş, ben deneyeyim.)

İki sorum var öncelikle:
1- Cihaz PS63 harici kart 1050 Ti var üzerinde. "Desktop kullanıcıları dahili ekran kartı (iGPU) kullanacaklarsa aşağıdaki değişiklikleri bir Text Editor ile yapmaları gerekmektedir.(Harici ekran kartı kullanacaksanız gerekmez.)" denilmiş. Notebooklarda böyle bir kod eklemek gerekiyor mu? Gerekiyorsa nereye?
2- İndirdiğim EFI dosyasını ne yapacağım?

Dual Boot Big Sur kurmak istiyorum.

Sevgili @Yiğit Gençer konu açmış. Ama konu kilitli olduğu için soru soramadım.

İmaj ve EFI'yi indirdim. Şu an flasha yazıyorum (16 GB denenmemiş, ben deneyeyim.)

İki sorum var öncelikle:
1- Cihaz PS63 harici kart 1050 Ti var üzerinde. "Desktop kullanıcıları dahili ekran kartı (iGPU) kullanacaklarsa aşağıdaki değişiklikleri bir Text Editor ile yapmaları gerekmektedir.(Harici ekran kartı kullanacaksanız gerekmez.)" denilmiş. Notebooklarda böyle bir kod eklemek gerekiyor mu? Gerekiyorsa nereye?
2- İndirdiğim EFI dosyasını ne yapacağım?
İlk öncelikle 1050Tİ Big Sur ile uyumsuz. EFI USB içinde bulunmaktadır işlemcinizin türüne uygun olan dosyanın adını config.plist olarak değiştirin ve kuruluma başlayın. Bu arada sistem bilgileriniz nedir?

İlk öncelikle 1050Tİ Big Sur ile uyumsuz. EFI USB içinde bulunmaktadır işlemcinizin türüne uygun olan dosyanın adını config.plist olarak değiştirin ve kuruluma başlayın. Bu arada sistem bilgileriniz nedir?
8 GB RAM, i7-8565U varmış . Bunun dahili görüntü birimi yeter şimdilik sanırım. 1050 Ti için (Kext mi diyorlar) sürücü gelir mi dersiniz? Yoksa Catalina mı kurmalıyım.
USB yaptım, tabi Windows görmüyor. Nasıl açacağız bunu?
Efi klasöründe wiskylake buldum ve config.plist yaptım adını. Peki bu dosyayı nasıl USB'ye atacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 Ti kullanamazsın ve destek gelmeyecek. Catalina veya Big Sur deneyebilirsin. İmajı yazdır ve sisteme uygun Config dosyası ile dene.
Teşekkür ederim cevap için. Şimdi imaj dosyasını indiriyorum, win32DiskImager ile flasha yazıyorum. Ayrıca indirdiğim Efi dosyasından işlemcimi bulup config.plist olarak adını değişiyorum. Peki bunu nasıl imajın içine atacağım? Dosya sistemi değiştiği için windows flashı biçimlendirmek istiyor :) Boot için ayrı bir flash mı hazırlamam gerekiyor?

Teşekkür ederim cevap için. Şimdi imaj dosyasını indiriyorum, win32DiskImager ile flasha yazıyorum. Ayrıca indirdiğim Efi dosyasından işlemcimi bulup config.plist olarak adını değişiyorum. Peki bunu nasıl imajın içine atacağım? Dosya sistemi değiştiği için windows flashı biçimlendirmek istiyor :) Boot için ayrı bir flash mı hazırlamam gerekiyor?
Hayır. Kendinize uygun dosyanın adını config.plist olarak değiştirdikten sonra bilgisayarınızı USB üzerinden yeniden başlatın.

Geri
Yukarı