Psikiyatr fiyatları ne kadardır?

zweipfund

Kilopat
Öğrenciyim, yaşım 19. sosyal anksiyete ve panikatak(bu teşhis edilmedi) sebebiyle psikiyatriye gitmem gerekiyor, devlet hastanesinde 5 dakika dinleyip ilacı veriyormuş doktorlar o yüzden özele gitmek istiyorum. Fakat en düşük 700 TL'ye bulabiliyorum ancak, gidenler nasıl gidiyorlar? Ayda 1850 TL bursum var yarısını vermek istemiyorum fakat bir yanım da sağlığından önemli mi diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anx. ve panikatak gibi olgularda özel psikologlara gidebilirsiniz. Devlette giderseniz ilk etapta psikiyatra gitmeniz lazım o sizi ihtiyaç halinde psikoloğa yönlendirir.

Siz direkt özel bir psikoloğa gidebilirsiniz hocam. Psikiyatr ve psikolog farklıdır. 🙌🏼

Sağlık her şeyden önce gelir. Geçmiş olsun.

Saygılarımla. 🌹

Anx. ve panikatak gibi olgularda özel psikologlara gidebilirsiniz. Devlette giderseniz ilk etapta psikiyatra gitmeniz lazım o sizi ihtiyaç halinde psikoloğa yönlendirir.

Siz direkt özel bir psikoloğa gidebilirsiniz hocam. Psikiyatr ve psikolog farklıdır. 🙌🏼

Sağlık her şeyden önce gelir. Geçmiş olsun.

Saygılarımla. 🌹
üniversitemde psikolog'a gidiyordum ücretsiz olarak, panikatak geçirmiş olabileceğimi düşündü artı önceden de psikiyatriye gitmemi önermişti zaten.

Son düzenleme:
üniversitemde psikolog'a gidiyordum zaten ücretsiz olarak, panik atak geçirmiş olabileceğimi düşündü artı önceden de psikiyatriye gitmemi önermişti zaten.

Anladım hocam. Elbette ki sizin hikayenizi bilmiyorum. O halde önerildiği şekilde aksiyon almak en sağlıklısı. :)

Oradan sadece okuyarak "ilaç" önermek ne kadar sağlıklı bir davranış?

Psikolog musunuz? ki Psikologlar ilaç öneremez.
Psikiyatr veya tıp doktoru musunuz? Onlar da anamnez almadan ve hasta/danışan etik çerçevesinde görüşme yapmadan asla ama asla sizin bu söylediklerinizi söyleyemezler. Ermişsiniz galiba! 🤏🏼

doktor ilaç yazmadan kendi başıma iş yapmak istemiyorum. ama devlet hastanesi seçeneğini düşünmek zorundayım görünüşe göre. umarım dediğiniz gibi olur.

Anladım hocam. Elbette ki sizin hikayenizi bilmiyorum. O halde önerildiği şekilde aksiyon almak en sağlıklısı. :)

Oradan sadece okuyarak "ilaç" önermek ne kadar sağlıklı bir davranış?

Psikolog musunuz? ki Psikologlar ilaç öneremez.
Psikiyatr veya tıp doktoru musunuz? Onlar da anamnez almadan ve hasta/danışan etik çerçevesinde görüşme yapmadan asla ama asla sizin bu söylediklerinizi söyleyemezler. Ermişsiniz galiba! 🤏🏼
17 yaşımdan beri kullanıyorum. Aileden uzakta olmak Türkiye'de yaşamak yeterince zorlu benim için. Ben sadece önerdim. Reçetesiz al demiyorum ama iyi geleceğinden eminim. Devlet hastanelerini düşünüp dediğimi yaparsan herhangi bi sıkıntı yaşamazsın. Bu konuda gerçekten işinin ehliyim. Kullanmadığım hapı tavsiye etmem ama herkesin sıkıntısı ve iç dünyası farklı. Dolayısıyla haklısın.

17 yaşımdan beri kullanıyorum. Aileden uzakta olmak Türkiye'de yaşamak yeterince zorlu benim için. Ben sadece önerdim. Reçetesiz al demiyorum ama iyi geleceğinden eminim.

Sizin yaşanmışlıklarınızla herkesin yaşanmışlıkları aynı değildir. Herkes biriciktir. Yani herkeste her olay farklı ele alınır. Normlar çerçevesinde... Sizde olan her olay aynı şekilde başkasında olmaz.

Basit bir koku bile her insandan farklı reaksiyonlara ve duygulara sebep verebilirken siz ilaç öneriyorsunuz! :)

"Başım ağrıyor ağrı kesici alayım" olayı değil bu. Psikoloji çok yönlü ve geniş bir yelpazedir. :) Uzmana danışmak esastır.

Yaptığınızın etik dışı olduğunu söylemek istiyorum. Yanlış anlamayın. :)

İyi niyetli olduğunuzu biliyorum ama etik açıdan ve sağlık açısından %100 yanlıştır.

Saygılarımla. 🌹

Sizin yaşanmışlıklarınızla herkesin yaşanmışlıkları aynı değildir. Herkes biriciktir. Yani herkeste her olay farklı ele alınır. Normlar çerçevesinde... Sizde olan her olay aynı şekilde başkasında olmaz.

Basit bir koku bile her insandan farklı reaksiyonlara ve duygulara sebep verebilirken siz ilaç öneriyorsunuz! :)

"Başım ağrıyor ağrı kesici alayım" olayı değil bu. Psikoloji çok yönlü ve geniş bir yelpazedir. :) Uzmana danışmak esastır.

Yaptığınızın etik dışı olduğunu söylemek istiyorum. Yanlış anlamayın. :)

İyi niyetli olduğunuzu biliyorum ama etik açıdan ve sağlık açısından %100 yanlıştır.

Saygılarımla. 🌹
Yine de teşekkürlerimi sunuyorum saygın için.

Geri
Yukarı