Psikiyatrik ilaçların zararı nedir?

Psikiyatrik ilaçların zararı nedir?
Bunu bence foruma sormayın. Pek çok farklı noktaya etki eden değişik psikiyatrik ilaç var. Kimisi anksiyete azaltıcı kimisi depresyon giderici. Çok aşırı ileri seviyelerde bağımlılık yapabilir, asla ve asla aniden kullanılmaya başlanıp aniden kullanmayı bırakmamalısınız.

Genel olarak ilaç kullanmanın zararı karaciğere oluyor, psikiyatrik ilaç kullanıyorsanız mutlaka bol su içmeniz tavsiye ediliyor

1. Denge Kaybı
  2. Hafıza Problemleri
  3. Düşük kan şekeri
  4. Kuru ağız
  5. İshal
  6. Aşırı uyku ya da Uykusuzluk
  7. Kilo aldırma
  8. Cinsel bozukluklar / Ereksiyon vb.
  9. Bunalma
  10. Kusma
  11. Bağımlılık
İlaçtan ilaca değişir ve bu liste uzar gider. Ha bir de Dikkat bozukluğu ilaçları var Concerta gibi bir alıyorsunuz akşama kadar rahat kafayla kod yazabiliyorsunuz gıdım dikkatiniz dağılmıyor mükemmel.

Zararlı olup olamadıklarını bilmiyorum, fakat kullanlardan duyduğuma göre bazı ilaçlarda neyin ne olduğunu anlamıyorsunuz.

Birinin yorumunu buraya bırakayım.

Fakat bunlar ilaçtan ilaca göre değişir, hangi ilaç?
Kişinin sahip olduğu anksiyetik bozukluk ile alakalı. Lustral ben de kullandım, iyi bile gelmişti. Ama 4 gün sonra ilaç kandan temizlendiğinde bağımlı gibi baş dönmesi kafanın içi zom gibi olma durumlarını yaşıyorsunuz ilacı alınca geçiyor, ha bu kalkıp sizi eroinman gibi yapmıyor. Azcık dirayet gösterirseniz ertesi güne geçiyor bir daha kullanmıyorsunuz. Tabii süreler kişinin ruhsal sağlığının durumuna bağlı, semptomlar da öyle

Şu an hiçbir ilaç kullanmıyorum. Alacağınız sağlıklı ve düzenli bir psikolog tedavisi kadar değil hiçbir şey. Aynı şekil keza psikiyatrik ilaçların da terapi seansları olmadan ilerletilmesi müptezellikten başka bir şey olmaz bana kalırsa.

Ayrıca prozac, lustral(piyasadan kalktı veya kalkan bir ilacın muadili şu an diye biliyorum) gibi ilaçlar da aslında etkisi çok düşük ilaçlar. Yararını bile hissetmediğiniz, ama kullanmayı bırakınca farkettiğiniz olabilir. Gidip reçetesiz eczaneden alabildiğiniz bir psikiyatrik ilaç için etkisiz yorumu yapılmaz, olumlu etki gösterebilir, fakat size gerçek bir psikiyatrik ilacın yapacağı kadar zarar vermemesi gerekir. Kişiden kişiye değişir.

Forumda bunların sorulmasının yasak olması lazım

Kişinin sahip olduğu anksiyetik bozukluk ile alakalı. Lustral ben de kullandım, iyi bile gelmişti. Ama 4 gün sonra ilaç kandan temizlendiğinde bağımlı gibi baş dönmesi kafanın içi zom gibi olma durumlarını yaşıyorsunuz ilacı alınca geçiyor, ha bu kalkıp sizi eroinman gibi yapmıyor. Azcık dirayet gösterirseniz ertesi güne geçiyor bir daha kullanmıyorsunuz. Tabii süreler kişinin ruhsal sağlığının durumuna bağlı, semptomlar da öyle

Şu an hiçbir ilaç kullanmıyorum. Alacağınız sağlıklı ve düzenli bir psikolog tedavisi kadar değil hiçbir şey. Aynı şekil keza psikiyatrik ilaçların da terapi seansları olmadan ilerletilmesi müptezellikten başka bir şey olmaz bana kalırsa.

Hocam ben psikiyatrik ilaçlar duyunca kafam direkt olarak depresyon ilaçlarına gitti, ondan full o ilaçların tarafından yorum yaptım, daha sonra yanlışığı fark edip mesajı düzenledim.

Yeni nesil genelde aşağılık kompleksinden dolayı ya da saçma sapan sebeplerden kullanıyor ? Fakat ben bu lanet haplardan dolayı her gün daha da delirmeye başladım. Antisosyal kişilik bozukluğunu ve obsesif komplesif bozukluğunu daha da arttırıyor. Eğer bir psikiyatri ya da bir psikolog tarafından herhangi bir teşhis konulmadıysa ya da kullanmana gerek yoksa hiç başlama. Ayrıca sorununu herkese anlatma.

Geri
Yukarı