Psikolog maaşı ne kadar?

cherrynekk

Hectopat
Arkadaşlar ben 11.sınıf öğrencisiyim ve 3 yıldır psikolog olmak istiyorum. Sürekli aklıma takılan bir sorun var. Psikologlar ne kadar maaş alıyor? Diğer forumlarda dolaştığımda psikologların düşük asgari maaş aldıklarını duydum ama bazı sitelerde 4.700 TL aldıklarını okudum. Ben psikolog olmak çok istiyorum. Yapmak istediğim mesleklerden biridir ama maaş konusu kafama çok takılıyor, aileme yük olmak istemiyorum. Aklıma başka meslek de gelmiyor. En büyük hayalim ise Japonya'da psikologluk yapıp araba garajı kurmak. Nasıl bir yol izlemeliyim? Ne yapmalıyım? Cidden psikologların maaşı o kadar düşük mü?

Ablam psikolog, asgari maaş alıyordu en son. Kendi iş yerinizi açmayacaksanız, sermayeniz yoksa olmanızı önermem.

Not: Aşağı da özel de çalışırsan daha fazla maaş alırsın diyen arkadaşlar ablam özel de çalışıyor 🙄 . Tam tersi devlette çalışırsan daha fazla alırsın tabii ki kendini geliştirdikten sonra üst düzey olan özel hastaneler fazla verir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben 11.sınıf öğrencisiyim ve 3 yıldır psikolog olmak istiyorum. Sürekli aklıma takılan bir sorun var. Psikologlar ne kadar maaş alıyor? Diğer forumlarda dolaştığımda psikologların düşük asgari maaş aldıklarını duydum ama bazı sitelerde 4.700 TL aldıklarını okudum. Ben psikolog olmak çok istiyorum. Yapmak istediğim mesleklerden biridir ama maaş konusu kafama çok takılıyor, aileme yük olmak istemiyorum. Aklıma başka meslek de gelmiyor. En büyük hayalim ise Japonya'da psikologluk yapıp araba garajı kurmak. Nasıl bir yol izlemeliyim? Ne yapmalıyım? Cidden psikologların maaşı o kadar düşük mü?

Devlet hastanesinde psikolog olursan maaşın düşük olur. Özel yerlerde uçar.

Psikoloji mezunu olursan Instegram'da reklam verip iş arayanlardan birisi olma ihtimalin çok yüksek. Git hukuk oku aksiyon arama burası Türkiye değerli kardesim.

psikolog adayları da devlet hastanesi ve özellerde çalışan psikologların ne kadar kazandığını araştırıyor. 2021 yılında devlet hastanesinde çalışan bir psikolog maaşı ortalama 5.000 TL'dir. Bu, bekar ve çocuksuz bir psikoloğun aldığı maaştır. Bu rakam, çeşitli kademe ve derecelere göre 7.500 TL'ye kadar çıkmaktadır. Hocam googla sordum böyle dedi ne kadar doğru bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı