Psikologlar hastasını nasıl tedavi ediyor?

280505

Hectopat
Selam.

Psikiyatristler hastanın şikayetini dinleyip ilaç yazabiliyor ama psikologlar ilaç yazamıyor. Peki psikologlar nasıl tedavi uyguluyor, soru cevap veya muhabbet şeklinde hastasını ikna etmeye mi çalışıyor? Yarın şunu yap, öbür gün bunu yap şeklinde egzersizler mi veriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam.

Psikiyatristler hastanın şikayetini dinleyip ilaç yazabiliyor ama psikologlar ilaç yazamıyor. Peki psikologlar nasıl tedavi uyguluyor, soru cevap veya muhabbet şeklinde hastasını ikna etmeye mi çalışıyor? Yarın şunu yap, öbür gün bunu yap şeklinde egzersizler mi veriyor?

Daha çok öğüt veriyor diyebilirim benim abim gitti ve öneri söylüyor hangi konuda probleminiz varsa konuşmaya dayalı ama psikiyatristler durumu anlayıp ilaç yazıyor bazı hastalıklar ilaçsız düzelmez örnek inatçı hastalıklar okb gibi.
Edit :ben gittim derken abim girdi ben ondan örnek aldım Ve bu sorunun cevabı basit kırmızı oda dizisi gibi düşünebilirsiniz konuşuyor ve korkularınızı hastalıklarınızı yenmenizi sağlıyor.

Hiçbir psikoloğa veya psikiyatriye gitmeyin eğer anksiyete bozuklukları veya depresyon ile sorununuz varsa Youtube Psikolog İzzet Güllü'nün videolarını izleyerek binlerce insan eski haline döndü.

Yeni konular

Geri
Yukarı