Psikoloji ile alakalı bir soru

Hyosuke

Hectopat
Eğer öğrenmem gereken şeye dair ön bilgim varsa genellikle 2.5 ya da 3X hız ile izliyorum. Ve bunları yaptıktan sonra da diyelim ki normal bir şarkı dinleyeceğim.

O kadar yavaş geliyor ki sanki duyduğum her sesi inceleyecek zamanım oluyor. Ama günlük hayatımda normal olarak böyle değil :D

Bunun psikoloji dalında bir adı var mı? Nasıl araştırabileceğimi bile bilmiyorum, abuk subuk şeyler çıkıyor. Bunun tanımını vs. bilsem merakımdan bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öğrenmem gereken şeye dair ön bilgim varsa genellikle 2.5 ya da 3X hız ile izliyorum. Ve bunları yaptıktan sonra da diyelim ki normal bir şarkı dinleyeceğim.

O kadar yavaş geliyor ki sanki duyduğum her sesi inceleyecek zamanım oluyor. Ama günlük hayatımda normal olarak böyle değil :D

Bunun psikoloji dalında bir adı var mı? Nasıl araştırabileceğimi bile bilmiyorum, abuk subuk şeyler çıkıyor. Bunun tanımını vs. bilsem merakımdan bakacağım.
Bana da bazen oluyor.Bir ses duyuyorum ve bir işi hızlı yaparken yavaşlama oluyor rastgele duyduğum sesi çok yavaş duymaya başlıyorum ama birisi çağırsa hızlı oluyor arada rahatsız ediyor.

Psikolojik değil de nörolojik gibi. Optik illüzyon resimleri olur ya; resmin ortasindaki noktaya bakarsın, sonra öbür resme baktığında renksiz resim renklenir. Bu olaydaki mantık da aynı olabilir.

Geri
Yukarı