Psikolojik ve akıl oyunları olan anime önerisi

Çalıkuşu

Hectopat
Yer
Paradis Island
Death note tarzı olursa güzel olur. Karakterin kendi içinse psikolojik çözümlemeleri, akıl oyunları falan hoşuma gitmişti.Biraz araştırdım ve liste oluşturdum. Listemin dışında sizlerden de öneri bekliyorum.:)
İzlediklerim veya listemde olanlar:

Death Note
Steins; Gate
Monster
Psycho-Pass
Death Parade
Zankyou No Terror
Gyakkyou Burai Kaiji
One Outs

Not: Code Geass'i gördüm ama çizimleri bana çok ters o yüzden sevmedim.:( Ek olarak Ecchi olmazsa sevirim.:)

Son düzenleme:
Öncelikle çağırdığın için teşekkürler. Şu konudaki animeleri bitirdin mi?

Yani demek istediğim biraz izle, sonra yine konu açarsın bence.
Konuya dönecek olursak başrolü zeki karakterlerin olduğu animeleri istiyor gibisin. Şimdilik iki anime tavsiye edeceğim.
Ghost in the shell stand alone complex (eski bir anime ama çizimleri ve senaryosu güzel bence)
Yakusoku no Neverland (ilk sezonu izle, ardından mangaya geç. Güven bana çok fena akıcı oluyor böyle)

Bu arada listene Kaiji koymuşsun ama çizimleri code geass'tan beter ama senaryosu fena değil bence. One outs da aynı şekilde. Neyse sen listeni izle gel, ağır psikolojik animelere de sıra gelir onları da konuşuruz.

Son olarak bence benzer tür animeleri arka arkaya izleme. Araya ya zaman koy veya başka tür anime izle. Mesela animeye yeni başlayanlar "slice of life" türünü pek izlemez. (ben de öyleydim) Ama slice of life türünde çok güzel animeler var. Sana hitap eden animeleri bulursan çok zevk alırsın. Bence bi aksiyon bi slice of life şeklinde gitmek iyidir. 👍 Hadi iyi seyirler. Bu aralar pek vaktim olmuyor ama etiketlersen yine gelirim.

Death note tarzı olursa güzel olur. Karakterin kendi içinse psikolojik çözümlemeleri, akıl oyunları falan hoşuma gitmişti.Biraz araştırdım ve liste oluşturdum. Listemin dışında sizlerden de öneri bekliyorum.:)
İzlediklerim veya listemde olanlar:

Death Note
Steins; Gate
Monster
Psycho-Pass
Death Parade
Zankyou No Terror
Gyakkyou Burai Kaiji
One Outs

Not: Code Geass'i gördüm ama çizimleri bana çok ters o yüzden sevmedim.:( Ek olarak Ecchi olmazsa sevirim.:)
91 Days öneririm mafya animesi akıl oyunları da var.

Geri
Yukarı