Psikolojim Bozuldu

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar ilk önce şunu söyleyeyim: Bu mesajı, derdimi sizinle paylaşmak için yazıyorum, içine dökmek istedim. Mevzu şu, bugün ağabeyim üniversiteye geri döndü, tatili bitti. Neyse işte onu uğurladık falan, ondan sonra arabaya bindik, geri dönüyoruz (tabi dönebilirsek). Sonra babam başladı, yok oraya da gidelim yok buraya da gidelim falan (Annem de biraz hasta). O yüzden biz eve gitmek istedik. Ondan sonra başladı bağırmaya, "Niye hemen eve gitmek istiyorsunuz", "Ne gerek var eve gitmeye..." vs. ondan sonra başladılar tartışmaya. Arkadaşım, senin bir sürücü olarak, yapman gereken şeyi arabayı yönlendirmek. Ne ağız dalaşına girmek, ne de bağırmak, çağırmak. Bu şekilde arabada bağıra çağıra bir şekilde ilerliyoruz, tabi benim yapabileceğim hiçbir şey yok, sadece ağlıyorum. Ondan sonra aradan biraz zaman geçti, galiba bunlar düzeldi dedim. Annem sigara içmeye gitti, ondan sonra babam da hemen onun yanına gitti. Bunlar yeniden tartışmaya başladı. Ama şu an kavga etmiyorlar. Benim size soracağım şey şu: Bunlar yeniden kavga ederlerse ne yapabilirim?

Bak bazı insanların mizacı serttir, hep agresiflikleri üstündendir. Benim babam da öyledir. En ufak bir olayda sakince konuşmak yerine bağırmaya yönelir. Biz onu yıllardır öyle kabul ettik, çünkü düzelmiyor. Düzelecek bir şey değil. Mizaçlarının böyle olması kesinlikle bağırma hakkı tanımıyor. Bunu savunmuyorum ama çevrenizde böyle bir insan varsa demek istediğimi anlamışsınızdır.

Hasta olduğunu ve eve gitmek istediğinizi söyledikten sonra bağırdıysa bu onun hatası. Çok gezmek istiyorsa sizi bırakır eve, öyle gider. Annen alttan alsın, tatsızlık çıkmasın. Böyle insanlara laf anlatmak zordur çünkü.

Mesela ben de muhatap olmamak için ok baba diyorum. Yine kendi bildiğimi okuyorum. Alıştı bünye :) Hiç kendini üzmeye, hırpalamaya değmez.

Jira'ya katılıyorum. Babanın yaptığı yanlış olabilir ama her ne kadar doğru olmasa da belki üzerinde başka bir şeyin siniri vardır ve bunu size yansıtmıştır arada olabiliyor böyle şeyler her ailede. Arada böyle tatsızlıklar yaşanabiliyor çok büyümediği sürece karışmasan daha iyi olabilir sonra kendileri barışacaklardır diye düşünüyorum.

Benim babam'da öyle fakat yapacak bir şey yok huyuna gidiyoruz eğer bizim istemediğimiz şeyleri yaparsa ya evden atıyoruz ya da biz gidiyoruz ki ciddi olarak.

Arkadaşlar ilk önce şunu söyleyeyim: Bu mesajı, derdimi sizinle paylaşmak için yazıyorum, içine dökmek istedim. Mevzu şu, bugün ağabeyim üniversiteye geri döndü, tatili bitti. Neyse işte onu uğurladık falan, ondan sonra arabaya bindik, geri dönüyoruz (tabi dönebilirsek). Sonra babam başladı, yok oraya da gidelim yok buraya da gidelim falan (Annem de biraz hasta). O yüzden biz eve gitmek istedik. Ondan sonra başladı bağırmaya, "Niye hemen eve gitmek istiyorsunuz", "Ne gerek var eve gitmeye..." vs. ondan sonra başladılar tartışmaya. Arkadaşım, senin bir sürücü olarak, yapman gereken şeyi arabayı yönlendirmek. Ne ağız dalaşına girmek, ne de bağırmak, çağırmak. Bu şekilde arabada bağıra çağıra bir şekilde ilerliyoruz, tabi benim yapabileceğim hiçbir şey yok, sadece ağlıyorum. Ondan sonra aradan biraz zaman geçti, galiba bunlar düzeldi dedim. Annem sigara içmeye gitti, ondan sonra babam da hemen onun yanına gitti. Bunlar yeniden tartışmaya başladı. Ama şu an kavga etmiyorlar. Benim size soracağım şey şu: Bunlar yeniden kavga ederlerse ne yapabilirim?
Eğer babanın şiddete eğilimi falan yoksa bırak tartışsınlar kendi aralarında. Her zaman olur böyle kavgalar normaldir. Jira'ya ben de kesinlikle katılıyorum. Kendi yıpratmaya değmez. Ben kendimi yıprattım da n'oldu? En fazla 2 gün sonra geri barıştılar olan bana oldu. Boş ver kafanı yormaya değmez. Tabii bizim "Kafanı yorma boş ver." dememizle öyle kolay olmuyor ancak dediğim gibi eğer baban annene baskı veya şiddet uygulamadığı sürece karışma, kendi işine bak.

Geri
Yukarı