PSN Account ID Windows 10 üzerine nasıl atılır?

kratosdeniz

Centipat
Arkadaşlar selam. Öncellikle sonunda PS4 aldım. Fakat genellikle evde olmuyorum. Sony'nin kendi geliştirdiği PS Remote Play uygulamasına baktım fakat mobil veri üzerinden çalışıyormuş ve DualShock 4 kullanmak için de Android 10 sürümü gerekiyormuş. Yani açıkcası PS Remote Play çok kullanışsız. Birkaç tane daha PS4 Remote Play uygulamasına baktım, Pstreamer diye bir şey çıktı karşıma. Fakat o da 70 TL. Play Store'a arattım Psplay: Unlimited PS4 Remote Play adlı bir uygulama çıktı. Onda istediğim her özellik vardı fakat uygulama 47 TL. Sonra Chiaki PS4 Remote Play diye bir şey çıktı karşıma. Neyse indirdim falan benden PSN Account ID (8 bytes base64) denen bir şey istiyordu. Neyse bu uygulamanın yapımcısının bir GitHub'u varmış. Ona baktım, orada PSN hesap kimliğinizi alma falan yazıyordu. Adamın yazdığı şey şu:

PS4 7.0'dan başlayarak, kayıt için "çevrimiçi kimlik" yerine "hesap kimliği" kullanmak gerekir (akışın kendisi değişmedi). Bu kimlik, bir PSN hesabı için benzersiz bir tanımlayıcı gibi görünüyor ve oauth kullanılarak oturum açıldıktan sonra PSN'den alınabilir. Bunu yapan bir Python 3 betiği,scripts / psn-account-id.py içinde sağlanır. Basitçe bir terminalde çalıştırın ve talimatları izleyin. Kimliğinizi öğrendikten sonra bir yere yazın. Bu işlemi muhtemelen bir daha yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Yahu abi böyle açıklama mı olur? Terminal denen zımbırtıda çalıştırın talimatları izleyin. Sanki bir talimat vermişsiniz de onu takip etmemizi istiyorsunuz. Neyse işte bu adamlar bir de Linux için de ilk PS4 Remote Play yapan kişilerlermiş. YouTube'a arattım, herkes Linux üzerinden nasıl yapıldığını anlatmış fakat Windows ve Android'e aynı şey olmuyor. thestr4ng3r/chiaki link bu adamın, GitHub'u. Arkadaşlar acaba ben PSN Account ID'yi basit bir yoldan Windows 10 üzerinde nasıl alabilirim?
Evet kimse cevap vermedi fakat ben buldum millet bakar şimdi başlıyorum.

PSN account ID'ye sahip olmak için ilk öncelikle şu linke gidin Trinket: run code anywhere

Daha sonra size verilen Sony giriş linkini kopyalayın ve yeni sekme açarak yapıştırın yani linke gidin.

Sony hesabınız ile giriş yapın.
Giriş yaptıktan sonra sizi redirect yazan boş bir sayfa karşılayacak o sayfanın linkini kopyalayın ve tekrar eski yere dönün.

Daha sonra (CTRL v) tuşlarına aynı anda basın bastıktan sonra enter tuşuna basın.

Bazı bilgiler gelecek en alttaki 11 haneli karışık kelime sizin hesap kimliğinizdir hesap kimliğinizi kimseyle paylaşmayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı