Psu alırken kaçınılması gereken markalar nelerdir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Kadıköye mağazalara psu almak için gideceğim fakat hangi markaların dandik hangi markaların kaliteli olduğunu bilmiyorum.

Kazık yemek de istemiyorum :D Hangi markaları tercih etmeliyim ? Hangi markalardan kaçınmalıyım ?

Quake, Frisby, Everest, Codegen, Boost, Redrock, Borss gibi markalardan kaçın. Ocz, Cooler Master, Corsair, Thermaltake, Xilence, Xigmatek gibi markaları tercih edebilirsin (80+ olmasına dikkat etmeni öneririm.).

Güncelleme: Güç Kaynağı Satın Alma Rehberi - Technopat

Eski mesaj: 80 Plus sertifikası yoksa uzak duracaksın! Satıcı ne derse desin. Burada Çizgi elektronik tarafından onaylanmış markalar var. Bunların dışına çıkmamaya özen göster.

psu-logolar.jpg

Ayrıca bu iki yazıyı mutlaka oku:

Çizgi Elektronik | PC Güç Kaynakları Rehberi

Doğru güç kaynağı ile kararlı sistem - CHIP Online

Son düzenleme:
Kadıköye mağazalara psu almak için gideceğim fakat hangi markaların dandik hangi markaların kaliteli olduğunu bilmiyorum.

Kazık yemek de istemiyorum :D Hangi markaları tercih etmeliyim ? Hangi markalardan kaçınmalıyım ?

Daha önce söylemiştim kafana bir marka koy öyle git al. Yani ilk internet üzerinden seç. Emin ol ki aynısı vardır. Ben xılence kullanıyorum olağanüstü sessiz çalışıyor, fanı ise devasa. Ayrıca 2 yıl garantisinin yanında 3yıl ek garanti çıkıyor. Ama hala devam ediyormu bilmiyorum.

Recep Baltaş abimizin söylediği markaların hepsini alabilirsin. Fakat Thermaltake ve Corsair ilk tercihin olmalıdır. Bütçen yoksa diğer markalardan dilediğini alabilirsin. İçlerinde bu 2 tercihten taha iyi markalarda var. Örneğin tagan çok kalitelidir fakat fiyat bakımından biraz yüksekler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı