PSU butonunu 0'dan 1 yapınca anakarttan "bip bip" sesi geliyor

captainmarvel61

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar herkese. Geçen gün hazır sistem siparişi verdim. Demonte halde ürünü teslim alıp montajını gerçekleştirdim. Fakat tam PC'yi çalıştırma vakti gelip PSU şalterini 1'e çektigimde anakarttan hiç durmadan kesik kesik bip bip bip diye ses gelmeye başladı. Test olarak aklıma gelen her şeyi denedim. En son uzay montaj yapıp tekrar PSU şalterini açtığımda durmadan biplemeye devam etti. Değişen hiçbir şey olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemimde;
AMD Ryzen 5600X işlemci.
MSI Ventus 3070 Ti 3X ekran kartı.
MSI B550A-PRO anakart.
MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold Power Supply.
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
MSI CoreLiquid 240r sıvı soğutucu.
MSI MAG Forge 100R kasa.
PNY 8x2 GB 3200 MHz RAM.

Öncelikle merhabalar herkese. Geçen gün hazır sistem siparişi verdim. Demonte halde ürünü teslim alıp montajını gerçekleştirdim. Fakat tam PC'yi çalıştırma vakti gelip PSU şalterini 1'e çektigimde anakarttan hiç durmadan kesik kesik bip bip bip diye ses gelmeye başladı. Test olarak aklıma gelen her şeyi denedim. En son uzay montaj yapıp tekrar PSU şalterini açtığımda durmadan biplemeye devam etti. Değişen hiçbir şey olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemimde;
AMD Ryzen 5600X işlemci.
MSI Ventus 3070 Ti 3X ekran kartı.
MSI B550A-PRO anakart.
MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold Power Supply.
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
MSI CoreLiquid 240r sıvı soğutucu.
MSI MAG Forge 100R kasa.
PNY 8x2 GB 3200 MHz RAM.
Peki biplerken açmayı denediniz mi? Belki buzzer sıkıntılıdır.

Benzer sorun yaşıyorum sinir bozucu. Sıkıntılı olan ne anlaşılmıyor hepsini ayrı ayrı denemek için farklı bir sistem gerekiyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı