PSU değişimi sonrası fanların ışığı yanmıyor ve görüntü gelmiyor

PROTECTQ

Hectopat
Herkese merhaba, arkadaşlar 12400F ve 6800XTli sistemime NZXT 850W'lık PSU değişimi yapmaya karar verdim ve yaptım da. Fakat sistem bozuldu galiba. Şu anda sisteme güç geliyor RAM'lerin RGB ışığı yanıyor fakat kasanın RGB ışıkları yanmıyor ve sisteme görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm bağlantılar doğru mu? CPU, GPU, anakart ve kasada kontrolcü varsa bunları tekrar kontrol edin.

CPU fan dönüyor mu, anakartta yanan bir hata ışığı var mı? Ben de bu tarz bir durumla karşılaştım, yardımcı olayım ona göre.

Hocam sıvı soğutma var ve çalışıyor anakartta hata ışığı yok.

Tüm bağlantılar doğru mu? CPU, GPU, anakart ve kasada kontrolcü varsa bunları tekrar kontrol edin.

Evet hocam bağlantılar doğru bugün bilgisayarcıya gittim orada tekrar kontrol ettik bilgisayar start alıyor ama işlemci hiç ısınmıyor.

Bildiğim kadarıyla işlemci olmadan bilgisayar çalışmaz eğer işlemci bozuk olsa bilgisayarın hiç çalışmaması gerek ama çalışıyor biz de anlamadık.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC çalışabilir fakat görüntü gelmez.

Hocam sıvı soğutma var ve çalışıyor anakartta hata ışığı yok.

Evet hocam bağlantılar doğru bugün bilgisayarcıya gittim orada tekrar kontrol ettik bilgisayar start alıyor ama işlemci hiç ısınmıyor.

Bildiğim kadarıyla işlemci olmadan bilgisayar çalışmaz eğer işlemci bozuk olsa bilgisayarın hiç çalışmaması gerek ama çalışıyor biz de anlamadık.
Hocam bendeki sorunu ekran kartındaki PCIE pinini değiştirerek çözmüştüm ben. Yüksek voltaj PSU'larda birden fazla PCIE kablosu oluyor, şuan denediğiniz ile değil de diğer PCIE kablosu ile deneyin bir de. (Aynı kablo içindeki 2 tane 6+2 pinden bahsetmiyorum, farklı kablodakini deneyin.)

Hocam bendeki sorunu ekran kartındaki PCI-e pinini değiştirerek çözmüştüm ben. Yüksek voltaj PSU'larda birden fazla PCI-e kablosu oluyor, şu an denediğiniz ile değil de diğer PCI-e kablosu ile deneyin bir de. (aynı kablo içindeki 2 tane 6+2 pinden bahsetmiyorum, farklı kablodakini deneyin.)

Hocam biz direkt ekran kartsız denedik işlemci hiç ısınmıyor yani ekran kartında sorun yok.

O zaman anakart veya işlemci olabilir. İşlemci soketini de kontrol edin.

Geri
Yukarı