PSU güç kablosunun uzunluğu kasa için yeterli olur mu?

dewdropp

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar, toplayacağım sistemde sadece kasa eksik kaldı ve ben güç kaynağımın 24 ve 8 pin güç kablolarının PSU hazneli kasalarda arkadan kablolama ile anakarta yetişip yetişmeyeceğinden emin değilim.

PSU haznesi olmayan veya güç kaynağı konumunun üstte olduğu kasalarda bir sıkıntı yaşamayacağımın farkındayım ancak bu tip kasalarda pek seçenek yok. Acaba ekleyeceğim fotoğraf üzerinden kabloların kısa gelip gelmeyeceği konusunda fikir verebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20220702_160435.jpg
    IMG_20220702_160435.jpg
    237,1 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
CPU güç girişi anakartın üst kısmında kaldığı için ve eski güç kaynakları da kasanın üstüne montajlandığı için o kablo kısa yapılıyordu. Güç kaynağını aşağı koyduğunuzda o kablo muhtemelen yetişmeyecektir. 24 pin beslemesinde sorun olacağını sanmam, o yetişir gibi.
CPU güç beslemeniz 4+4 ise şuna benzer bir üründen 2 adet almak işinizi görecektir diye düşünüyorum.
Not: Bazı anakartlarda 24 pin girişi de kartın üst kısımlarında olabiliyor. O durumda 24 pin kablo da yetişmeyebilir.

Ce
CPU güç girişi anakartın üst kısmında kaldığı için ve eski güç kaynakları da kasanın üstüne montajlandığı için o kablo kısa yapılıyordu. Güç kaynağını aşağı koyduğunuzda o kablo muhtemelen yetişmeyecektir. 24 pin beslemesinde sorun olacağını sanmam, o yetişir gibi.
CPU güç beslemeniz 4+4 ise şuna benzer bir üründen 2 adet almak işinizi görecektir diye düşünüyorum.
Not: Bazı anakartlarda 24 pin girişi de kartın üst kısımlarında olabiliyor. O durumda 24 pin kablo da yetişmeyebilir.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı