PSU kablosu tam oturmazsa ne olur?

ThreeDc

Decapat
Arkadaşlar merhaba dün bir konu açmıştım ve sorunun ekran kartı zannetmiştim halen daha gerçi tam emin değilim ama sorun PSU kablosundan gibi gözüküyor. Dün bir vızıltı/cızırtı sesi duymaya başladım bobin sesi sandım fakat PSU kablosundanmış. Bu PSU kablosu tam takılı değil sanırım tam takılamıyor hareket edince vs. de ya ses çıkarıyor gürültülü bir şekilde ya da ekranımda değişik çizgiler çıkartıyor, PC'nin kapanmasına sebep oluyor. Bu durum sadece kablonun tam takılı olmamasından mı kaynaklanır bir sıkıntısı olur mu yoksa sorun direk güç kaynağının kendisinde midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden tam oturmasın ki yani neden tam oturmaması üzerinden yola çıktınız, tam otursun yerine şayet tam oturmuyorsa zaten başlı başına bir sorun değil midir? Biraz Killa Hakan gibi oldu kusura bakmayın benimde kafam karıştı. :(

Açıkçası tam oturup oturmadığını anlamadım ama o kabloyu oynatınca ya ses çıkmaya başlıyor ya ekrana görüntü gelmiyor ya pc kapanıyor birşeyler oluyor sorunu kabloda zannediyorum diyelim :D

Arkadaşlar merhaba dün bir konu açmıştım ve sorunun ekran kartı zannetmiştim halen daha gerçi tam emin değilim ama sorun PSU kablosundan gibi gözüküyor. Dün bir vızıltı/cızırtı sesi duymaya başladım bobin sesi sandım fakat PSU kablosundanmış. Bu PSU kablosu tam takılı değil sanırım tam takılamıyor hareket edince vs. de ya ses çıkarıyor gürültülü bir şekilde ya da ekranımda değişik çizgiler çıkartıyor, PC'nin kapanmasına sebep oluyor. Bu durum sadece kablonun tam takılı olmamasından mı kaynaklanır bir sıkıntısı olur mu yoksa sorun direk güç kaynağının kendisinde midir?
Yanlış bilmiyorsam tam takılmadıysa güç alamazsınız güç kaynağından.

Açıkçası tam oturup oturmadığını anlamadım ama o kabloyu oynatınca ya ses çıkmaya başlıyor ya ekrana görüntü gelmiyor ya pc kapanıyor birşeyler oluyor sorunu kabloda zannediyorum diyelim :D
Bir kere kablonun tam oturması lazım diye düşünüyorum yani arabayı lastikleri tam yerine oturmadan sürebilir misiniz bunun gibi bir şey. Tam oturttuğunuzdan emin olun kabloyu. :)

Güç kablosu tam oturmadığında kablo hareket ettirilirse güç aniden gidip gelebilir. Bu anlık kesilmeler bileşenlerinize zarar verebilir. Kabloyu fişe takmadan önce PSU üzerine iyice taktığınızdan emin olun ve sonra gücü verin. Sertçe bastırabilirsiniz, bir problem olmaz.

Kablo tam oturmazsa elektrik ark yapar. Gevşek temas yangına bile neden olabilir. Plastik yanık kokusuna odaklanın ve oyun oynarken kablonun PSU ya girdiği noktanın ısınıp ısınmadığına dikkat edin.

Kablo tam oturmazsa elektrik ark yapar. Gevşek temas yangına bile neden olabilir. Plastik yanık kokusuna odaklanın ve oyun oynarken kablonun PSU ya girdiği noktanın ısınıp ısınmadığına dikkat edin.
Şimdi oyun açıp 1 2 saat kontrol edeceğim
Şimdi oyun açıp 1 2 saat kontrol edeceğim
Hocam yaklaşık 2 saat boyunca test ettim herhangi bir yanık kokusu veya ısınma olmadı kabloda fakat psu'dan sanki vızıldama sesi gibi bir ses geliyor. Normal midir bu ses ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı