Çözüldü PSU kablosundan hafif cızırtı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Yay

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Liberty City
Power Supply kablosundan hafif cızırtı geliyor. Taktığımda PSU kablosundan ses geldiğini duyuyorum ve çıkarınca bu ses gidiyor. Bilgisayar çalışırken genelde duymuyorum bu sesi. Farklı forumlarda bu sorunla ilgili sistemi bozabileceği, hemen çöpe atılmasi ve yenisinin alınması gibi ciddi sorun olduğunu söyleyen yorumlar gördüm. Bu sorun çok ciddi midir? Bilgisayarı yaklaşık bir gün kullandım. Kabloyu değiştirmem gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam kabloyu sıkıca ittirin yerine. Gireceği yere kadar girsin, bir sıkıntı olmaz ittirebilirsiniz. Daha gitmiyorsa sorun yoktur zaten.
Hocam kablonun tam oturduğundan emin olun. Devam ederse farklı bir kablo ile deneyin. Daha sonra varsa garantiye gönderin.

Kabloyu hafif oynattığımda, tam yerine oturmadığında cızırtılar gelebiliyor fakat tam yerine soktuğumda cızırtı kesiliyor.
Ama kasayı oynatınca bilgisayar kendini kapatıyor ve kablo yerinden oynuyor. Bu sorun benim yeni aldığım PSU'da başıma geldi. Şimdilik eski PSU kablosunu taktım rahatım.

Hocam kablonun tam oturduğundan emin olun. Devam ederse farklı bir kablo ile deneyin. Daha sonra varsa garantiye gönderin.

Merhaba hocam ayni sorun bende de oldu PSU'dan cizirti geliyordu arada kabloyu ittirdim ses kesildi acaba sorun bundan ibaret mi PSU'ya zarar gelmis olabilir mi garantiye yollamali miyim?

@onuryasar355799 büyük ihtimalle kablo kaynaklı. Kullanmaya devam edin. Sıkıntı olursa yeni konu açın, orada bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı