PSU kablosundan hafif cızırtı geliyor

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Dün bilgisayarı temizledim ve temizledikten sonra kasayı çalıştırdığımda PSU kablosundan hafif cızırtı geliyordu sanki tam oturmamış gibi yuvasına. Temizlemeden önce de böyle bir sorun yoktu veya ben dikkat etmediğim için duymamıştım. Zaten kolay kolay duyulmuyor ancak kulağımızı PSU'ya yaklaştırınca duyulur fakat kabloyu biraz ileri ittirip zorlayınca ses kesiliyor bırakınca çok çok hafif cızırtı sesi geliyor. Yüzde 99 kablodan. 700W FSP Hydro Power. Acaba yüksek elektrik geçtiği için elektrik sesi cızırtısı mı? Yorumlarınız nedir herhangi bir sorun çıkartır mı bu bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım psu kablosunu çek bi , sonra tekrar tak eğer ki yumuşak ve gevşek bir şekilde takiliyorsa ve esnemişse çek fişi hemen çöpe at yeni kablo psu al

Şuanda eve geldim, bilgisayarı açtım bir tane bile cızırtı yok Allahıma şükürler olsun yani. Ben de bu işe akıl sır erdiremiyorum. Fakat zaten psu v.s yeni olduğu için takması da zor oluyor çıkartması da. Dün takarken baya bir zorladım mesela hiçbir psu tam olarak içine kadar girmiyor. Bir milim bile olsa dışarda kalıyor. Mesela aynı şekilde bu da öyle. Girdiğinden emindim ama daha da sokmaya çalıştığımda daha içeri gitmiyordu. PSU'yu zorlayacak düzeyde ittirmeme rağmen ses çıkıyordu dün fakat şimdi okuldan geldim ve bilgisayarı açtığımda ses yok. Acaba psu kablosunu çok mu yukarı doğru takıyorum, ben bırakınca da aşağı doğru inmiş sanırım ama ses yok. Anlamadım yani bu işi, kendi haline bıraktım şuan bi ses duymuyorum. Teşekkür ederim yinede dostum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı