PSU koku gelme ve PC kapanma sorunu

mustafa1919

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi actim 1 saat oyun oynadim ve PC'den acayip yanik kokusu geldi ve birden kapandi powerin yandigini dusunuyorum. Sonra icini actim sadece power kokuyodu acayip sekilde yanik kokusu geldi powerin içini acinca. Yeni power siparisi verdim pazartesi gelecek. Size sorum islemcim ekran kartim HDD yanmis olabilir mi ve bu powerin yanmasi ekran kartindan kaynakli olabilir mi ?

Ekran kartini 2. el almistim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim PSU anakartla birlikte gitmişti. Gelince doğru çalışıyor mu diye bak sorun olursa da sorunun nerede olduğunu bulmak için testler yap.

Yeni Ekran Kartını beslemeye yetmemiş PSU. Almadan önce dikkat etmeliydin. Başka parçalarda zarar görmüş olabilir. Kalitesiz ve sisteme yetersiz gelen PSU'ların idarelik de olsa neden kullanmamamız gerektiğinin bir örneği olmuş açıkçası.

Sistem özelliklerini ve yeni aldığın PSU'nun marka modelini yazarsan bir daha başına böyle bir olay gelmemesi için yardımcı olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı