PSU, MSI MAG B550M Mortar Wi-Fi'ye uyumlu mu?

Buraktas95

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar güç kaynağımın bağlantı kabloları resimde var. Bu yeni alacağım MSI MAG B550M Mortar Wi-Fi'de sorun yaşatır mı? Bazı yorumlarda güç pinlerine dikkat edilmeli yazılmış tam olarak anlamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210516_140624.jpg
    Screenshot_20210516_140624.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartlar için 24 pin ve CPU güç girişleri var, PSU'nun buna uygun olması gerekiyor.
Bu sebeple dikkat edilmeli yazılmış olabilir fakat şu an belirli bir üretim standardı var yani PSU'lar artık uyumlu olacak şekilde üretiliyor.

Uygun görünüyor.

8 CPU 4 CPU anlamı nedir 8+4 mü oluyor? Başka bir anakarta bakmıştım 8+2 CPU güç girişi vardı bu güç kaynağıyla onu besleyemiyorum sanırım?
Bazı anakartlarda 8+4 ve 8+8 olabiliyor. Sizin elinizdeki anakartta sadece 8 var. Elinizdeki PSU ise 8+4'e kadar destek sunuyor.

Son düzenleme:

Bu kart için uygun mudur?
Bazı anakartlarda 8+4 ve 8+8 olabiliyor. Sizin elinizdeki anakartta sadece 8 var. Elinizdeki PSU ise 8+4'e kadar destek sunuyor.
Bu iki karttan birini alacağımda kararsız kaldım

Bu kart için uygun mudur?

Bu iki karttan birini alacağım da kararsız kaldım.
Bütçeniz nedir? Daha iyileri var.

Bütçeniz nedir? Daha iyileri var.
Bütçem 1500 TL fakat değecekse 250 TL civarındada çıkabilirim üstüne. İşlemcime OC yapmak istiyorum. Şuanki anakartım izin vermiyor işlemcim 60 dereceyi görmeden Thermal Throttling veriyor. Anakartım çok ısınıyor yani. Serin bir anakart ve performanslı kullanmak istiyorum işlemcimi.

Bütçem 1500 TL fakat değecekse 250 TL civarındada çıkabilirim üstüne. İşlemcime OC yapmak istiyorum. Şuanki anakartım izin vermiyor işlemcim 60 dereceyi görmeden Thermal Throttling veriyor. Anakartım çok ısınıyor yani. Serin bir anakart ve performanslı kullanmak istiyorum işlemcimi.
İşlemciniz ve soğutucunuz nedir?

Geri
Yukarı