PSU odamın şartelini attırdı

• Konuyu başlatan jvt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 675

jvt

Hectopat
2. El Zalman ZM600 LE PSU aldım fan çok ses yapı deyor diye fanını değiştirdim. Sonra test etmek için PSU'yu kısa devre yaptırarak açtım. Normalde büyük bir CW sesi olan PSU biraz sesi azaldı. Kabloyu çektiğimde PSU 4, 5 saniye daha çalıştı. Bir an şaşırdım neden böyle olduğu için ondan sonra PSU üzerindeki şalteri 0'a alıp güç kablosunu taktım normalde güç şalteri kapalı iken bile CW sesi olurdu gücü 1'e alınca aniden odamın şalteri attı. Bu PSU biraz sorunlu güç giriş soketinde sorunlar ve CW problemi var. Bu PSU'yu kullanmak daha çok zarar verir mi?

Son düzenleme:
Yanık kokusu geldi ise bir bardak soğuk su için.

soguk-su-icmek-0131.jpg

2. El Zalman ZM600 LE PSU aldım fan çok ses yapı deyor diye fanını değiştirdim. Sonra test etmek için PSU'yu kısa devre yaptırarak açtım. Normalde büyük bir CW sesi olan PSU biraz sesi azaldı. Kabloyu çektiğimde PSU 4, 5 saniye daha çalıştı. Bir an şaşırdım neden böyle olduğu için ondan sonra PSU üzerindeki şalteri 0'a alıp güç kablosunu taktım normalde güç şalteri kapalı iken bile CW sesi olurdu gücü 1'e alınca aniden odamın şalteri attı. Bu PSU biraz sorunlu güç giriş soketinde sorunlar ve CW problemi var. Bu PSU'yu kullanmak daha çok zarar verir mi?
Çalışan PSU'yu neden kurcalıyosun be kardeşim?

Yanık kokusu geldi ise bir bardak soğuk su için.

Eki Görüntüle 511517

Herhangi bir yanık kokusu gelmedi belki de 10 dakika sonra PSU'ya yaklaşmaya cesaret edebildiğimdendir. :D

Hocam geri iade edin edebiliyorsanız. Ayrıca fanı değiştirmeden önce sıkıntısız çalışıyor muydu? Yoksa fanı taktıktan sonra mı oldu?

Keşke edebilsem edemiyorum işte neden 2. el aldıysam. Daha önce kabloyu takarken cızırtı tarzı sesler geliyordu.

Çalışan PSU'yu neden kurcalıyorsun be kardeşim?

Fanı çok ses yapıyordu ne yapayım. İyi çalıştığında söylenemezdi elektrik kaçağı vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı