PSU soket yerinden gelen hafif cızırtı sesi

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
PSU soket yerinden gelen bir cızırtı sesi fark ettim. Ama aşırı az bir ses. PC kapandıktan sonrada geliyor bu ses sadece kabloyu prizden çekince gidiyor. Oyun oynarken duymanız imkansız. CW değil eminim o kadar fazla ses yok. Temassızlık olabilir mi? PSU kablosunu olabildiğince içeri ittim. Ama olmadı. Dediğim gibi önceden hiç fark etmedim. PC kapattıktan sonrada prizi çekmedim hiç büyük ihtimal çoğu zaman öyle durdu bilgisayar ama bir şey olmadı. İleride sorun olur mu? Şu an yapmam gereken bir şey var mı? Forumdaki çoğu kişi garantiye gönderin ya da kablo değişin diyorlar o kadar ciddi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ciddi.

Şu konu yardımcı olur.

Hocam kabloyu iyice içine soktum bu sefer gene olmadı. Yerini değiştirip başka prize taktım yine aynı. Hocam dediğim gibi kulağınızı dayasaniz zor duyarsınız cidden bu kadar ciddi mi? Şu ana kadar bir şey olmadı hep fişte durdu. Bu arada akım korumalı priz kullanıyorum haberiniz olsun.

@Yener K. hocam arkadaşın dediği gibi durum o kadar ciddi mi?

PSU güç kablosunu değiştirip deneyebilirsiniz. Monitörlerin de genelde uyumlu oluyor.

Tam oturmayan soket varsa bir yerde elektrik Ark yapıyordur. Dikkat edin yangın bile çıkar Allah korusun.

IMG_20220706_160544.jpg

Hocam bu kadar oturuyor daha da girmiyor.

Dediğim gibi monitörün kablosu uyumlu ise bununla deneyin. Yine de devam ederse PSU'da Coil Whine olabilir.

Dediğim gibi monitörün kablosu uyumlu ise bununla deneyin. Yine de devam ederse PSU'da Coil Whine olabilir.

Hocam uyumlu değil maalesef PSU soketinin pinleri uymuyor.

Hocam Coil Whine seslerini araştırdım biraz benim PSU da o kadar fazla ses çıkmıyor yok gibi neredeyse. Hocam bir de HDMI'den gelebilir mi o ses? Mümkünmü yani? Dediğim gibi atabilsem atarım sesi ama az olduğundan duyulmuyor.

Geri
Yukarı