PSU start vermiyor

farukpknc

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Eski PSU 600 Watt yeni PSU aldım. 500 Watt eski PSU ekrana görüntü vermemesi nedeniyle değiştirdim ancak yeni aldığım PSU'yu bilgisayara bağlıyorum, anakart ışıkları yanıyor ancak start vermiyor. PSU'nun yeşil ve siyah kablosu ile kısa devre yapınca çalışıyor ancak bilgisayara takınca start vermiyor. Bilgisayar sistemim B450M-K 2 anakart R370 ekran kartı, 8 GB RAM 3200 MHz. Sorun ne ile alakalı olabilir?

Merhaba. Eski PSU 600 Watt yeni PSU aldım. 500 Watt eski PSU ekrana görüntü vermemesi nedeniyle değiştirdim ancak yeni aldığım PSU'yu bilgisayara bağlıyorum, anakart ışıkları yanıyor ancak start vermiyor. PSU'nun yeşil ve siyah kablosu ile kısa devre yapınca çalışıyor ancak bilgisayara takınca start vermiyor. Bilgisayar sistemim B450M-K 2 anakart R370 ekran kartı, 8 GB RAM 3200 MHz. Sorun ne ile alakalı olabilir?

Yeni PSU da aktif ksadevre koruması var ise bu devreye giriyor olabilir.
Sistemi uzay montajda deneyin.

Sistemi yeni mi aldınız bilmiyorum lakin yeni aldıysanız ve anakart biosunuz şayet eski sürüm ise işlemcinizi desteklemiyor olabilir. Bu durumda görüntü alamazsınız.
Diğer bir ihtimal RAM'da arıza olabilir. Başka bir RAM ile sistemden görüntü almayı deneyin.

Uzay montaj dediğiniz kasa dışında montaj doğru mudur?

Onuda denedim maalesef tık yok.

O halde tüm sistemi sökün işlemci dahil.
Tek tek takıp deneyin.

Mesela sadece anakart ile PSU'yu çalıştırn.
Eğer çalışırsa işlemciyi takıp çalıştırın.
Yine çalışırsa RAM'leri takıp çalıştırın gibi.

Hangi donanımda çalışmaz ise o donanıma yoğunlaşalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı