PSU tamiri nasıl yapılır?

odunq

Hectopat
Daha fazla  
Elimde bir PSU mevcut fakat fanı dönse dahi sistem açılmıyor. İçini açıp kondansatörlere bakacağım bunun dışında tamiri kolay yapılacak bir komponent var mı? Yapabileceğim bir şey varsa tamir etmek istiyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

@salih1585 sizin başka bir konuda bu parça hakkında bilgi verdiğinizi gördüm. Siz de yardımcı olabilir misiniz?

Psu açma olaylarının tehlikeli olduğunu duymuştum sanki.
Bu işe aşina değilseniz bulaşayın. Üste ki arkadaşında dediği gibi yapabilseniz de bozulma ihtimali var.

Elimde bir PSU mevcut fakat fanı dönse dahi sistem açılmıyor. İçini açıp kondansatörlere bakacağım bunun dışında tamiri kolay yapılacak bir komponent var mı? Yapabileceğim bir şey varsa tamir etmek istiyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

@salih1585 sizin başka bir konuda bu parça hakkında bilgi verdiğinizi gördüm. Siz de yardımcı olabilir misiniz?

PSU riskli bir parçadır, işi pek bilmiyorsanız ellemeyin derim.

Ayrıca PSU'nun vidalarını açmak garanti dışı bırakıyor diye biliyorum.

Hocam PSU tamir edince yine bozulabilir, böylece diğer parçalarınıza zarar verebilir. Dikkat edin.

Bu işe aşina değilseniz bulaşayın. Üste ki arkadaşında dediği gibi yapabilseniz de bozulma ihtimali var.

PSU riskli bir parçadır, işi pek bilmiyorsanız ellemeyin derim.

Ayrıca PSU'nun vidalarını açmak garanti dışı bırakıyor diye biliyorum.
Cevaplayan herkese teşekkür ederim pek tabi risklerden haberim var.
Bunları bilerek işe giriştim fakat bilgi eksiğim var. Onu tamamlamaya uğraşıyorum şu anda.

Son düzenleme:
Bilgin yoksa gerçekten tehlikelidir.

Ayrıca dandik bir marka ise hiç uğraşma çöpe at. Ben kablolarını söküyorum mesela, işime yarıyor.

Hocam tamir etmeye çalışmayın yapsanız bile fazladan bir akım göndererek sisteminizin parçalarını mahvedebilir.
Fazladan akım gibi bir durum söz konusu olmaz. Akım zaten devrenin ihtiyacı kadar gider.
Bilgin yoksa gerçekten tehlikelidir.

Ayrıca dandik bir marka ise hiç uğraşma çöpe at. Ben kablolarını söküyorum mesela, işime yarıyor.
750WATT PSU'yu çöpe atmak istemem. Hele ki 5 dakikada çözülecek bir sorunu varsa eğer çok yazık olur.

@odunq
Hocam amaç kaç W olduğu değil. Eğer kalitesiz bir marka ise kullanmayın. Ayrıca kalitesiz ürünler süreli arıza çıkarır ve tamir etmek pek işe yaramaz. Modeli nedir ürünün?
Cevabınız için teşekkürler. Markalar, kaliteleri ve düşük kalite ürünlerin sorun çıkarma olasılığı konusunda da bilgi sahibiyim. Thermaltake markası, modeli şu anda yanımda olmadığı için bakamıyorum.
Tamiri hakkında bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı