PSU ve 3200 MHz RAM önerisi

Bütçe
800-850 TL

Agah gibi

Hectopat
Ekran kartım XFX RX550 2 GB GDDR5
Ana kartım Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri

Ben bunları buldum ne önerirsiniz?

Şöyle bir ram var yaşadığım yerde 2. el olarak buldum. 315 TL 2. eli. Ne dersiniz hangisini almalı? Yukarıda belirttiğim sıfır ram mi 2. el d30 olan ram mi?

Son düzenleme:
RAM'i sıfır almanı öneririm çünkü fiyat farkı yok 50 TL için değmez. PSU'ya gelecek olursak Aerocool iyi bir PSU markası yani güvenilirdir fakat PSU 400 watt ve 80+ sertifikası olan bir PSU almanızı öneririm çünkü ileride bir yükseltme yapsanız PSU yetmeyecektir.

Ekran kartım XFX RX550 2 GB GDDR5
Ana kartım Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri

Ben bunları buldum ne önerirsiniz?

Şöyle bir ram var yaşadığım yerde 2. el olarak buldum. 315 TL 2. eli. Ne dersiniz hangisini almalı? Yukarıda belirttiğim sıfır ram mi 2. el d30 olan ram mi?

RAM fiyatları belli. PSU için bütçe nedir hocam.
RAM alırken işlemci modeline bakmak gerekiyor. İşlemci nedir.

RAM alırken işlemci modeline bakmak gerekiyor. İşlemci nedir.
Ryzen 5 1600 af. Hocam belirledigim bütçe ikisi için.
Anakart ve RAM güzel PSU ilerde yetmeyebilir.
Hocam beni bir kaç yıl idare etmeli suanlik bütçe bu maalesef.
RAM'i sıfır almanı öneririm çünkü fiyat farkı yok 50 TL için değmez. PSU'ya gelecek olursak Aerocool iyi bir PSU markası yani güvenilirdir fakat PSU 400 watt ve 80+ sertifikası olan bir PSU almanızı öneririm çünkü ileride bir yükseltme yapsanız PSU yetmeyecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı