PSU ve GPU'ya 2 bilgisayarcı da bozuk demesine rağmen çalışıyorlar

AliiYılmaz

Kilopat
Daha fazla  
Hemen konuya girmek istiyorum, eski bir ekran kartım vardı, çalışacak mı diye denemek istedim taktım 2 saniye fanlar döndü sistem kendini kapadı. Kendi ekran kartımı takayım dedim o da çalışmadı. Güç kaynağından şüphelendim eski güç kaynağı vardı elimde ama ekran kartını besleyecek pini olmayınca ekran kartsız denedim sistemdeki fanlar PSU fanı döndü, neyse ekran kartımı da PCI girişi takmadan deneyim dedim. Duman geldi ekran kartından. Doğru bilgisayarcıya, 2 bilgisayarcıda ekran kartın ve PSU gidik dediler, eve gelınce PSU'ya şase yaptırıp yanmış denilen ekran kartını taktım; çalışıyor. PSU ve ekran kartım sistemi kapatıp açtığımda çalışmıyor. Tekrar tüm kabloları çıkartıp şase yapıp takmam gerekecek.
-PSU: Silver stone ST60F-ES230 600W.
-Ekran kartı: GTX 650 Ti Boost.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sık sık istisnaları var, herkes kötü değildir gibi cümleler duysakta 10 bilgisayarcıdan 11'i dolandırıcı. Hiçbir dediklerine inanmayın. Bir şey emanet ederken de sadece o parçayı verin ve fiyatı söylemeden tamiri kabul etmeyin. Başıma benzeri geldi alacaklar ekran kartınızı çok belli. sorunu bilmiyorum malesef donanımsal arızaları sizin de yaptığınız gibi bilgisayarcıya götürmek en doğrusu kullanıcı sadece daha fazla bozar ama inanmayın , başında durun.

Herhangi bir yakın çevrenizden PSU bulup ekran kartını test etmeyi deneyin. Anlattığınıza göre ekran kartınız sorunsuz çalışıyor. İstisnalar var ama çoğu bilgisayarcı 3-5 kuruş koparmak için bin takla atıyor.

Bizim bir bilgisayar vardı, emektar. Çatır çatır oyun oynatıyordu içinde GTA: SA, Vice City, PES vesaire. Muhterem mahalle bilgisayarcımıza götürdük ve PC Windows 7 iken bir baktım XP olmuş, bütün parçalar değişmiş. O günden beri gitmiyorum onlara.

Geri
Yukarı