Rehber PSU ve kasanın önemi

Forumda bu aralar oldukça sık denk geliyorum. 7000-8000 TL'lik sisteme dandik markaların PSU'larını ve kasalarını koyuyorlar. RGB'li RAM için, ekran kartını yükseltmek için, anakartı yükseltmek için PSU'dan ödün veriyorlar. Yapmayın. Sisteminiz patlar oturur ağlarsınız. PSU sadece güç veriyor pahalı almaya gerek yok gibi bir algıya girmeyin. Dandik marka alacağınıza ikinci el sağlam markalardan PSU alın daha iyi. PSU, sistemde ucuza kaçılmaması gereken çok önemli bir parçadır. Çünkü bütün parçalara gücü PSU veriyor. Ve dandik bir PSU kullanıyorsanız ve bozulursa, korumaları vs. eksikse bütün sistemi bozabilir. Tabii bu aşağıdaki markalarda da oluyor ancak ihtimali en aza indiriyor.
  • Cooler Master
  • Corsair
  • Seasonic
  • Silverstone
  • High Power
  • Asus ROG
  • Aerocool
  • Thermaltake
  • Zalman
  • Sharkoon
  • Cougar
  • FSP
Bu gibi markalardan 80+ Bronze, Silver, Gold, Platinum ve Titanium PSU almanızı öneririm. Ayrıca PSU kıyaslaması yapmak isterseniz bu siteyi kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda bu aralar oldukça sık denk geliyorum. 7000-8000 TL'lik sisteme dandik markaların PSU'larını ve kasalarını koyuyorlar. RGB'li RAM için, ekran kartını yükseltmek için, anakartı yükseltmek için PSU'dan ödün veriyorlar. Yapmayın. Sisteminiz patlar oturur ağlarsınız. Lütfen PSU sadece güç veriyor pahalı almaya gerek yok gibi bir algıya girmeyin. Dandik marka alacağınıza ikinci el sağlam markalardan PSU alın daha iyi.

Ben çok yaşadım çevremdekilerle. Adam 8K PC topluyor. İçine Aerocool 400W koyuyor sonuç hüsran.

Yakında neden hazır sistem önermiyorum tarzı bir konu açacağım.
Sadece hazır sistem değil, tek tek sistem toplayanlarda da görüyorum özellikle o malum markaları seçenleri. 8000 TL'lik sistem içine gidiyor 250 TL'lik PSU. 1 hafta sonra da PSU patladı ne yapmalıyım diye konu açıyorlar.
Ben çok yaşadım çevremdekilerle. Adam 8K PC topluyor. İçine Aerocool 400W koyuyor sonuç hüsran.
Aerocool iyi bir marka, ancak 8K'lik PC'ye 400W yetmez. Ama o markalar yok mu o markalar...

Geri
Yukarı