PSU, yeni alınan ekran kartını besliyor mu diye nasıl kontrol edilir?

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Merhabalar. 3 haftalık arayışlardan sonra sonunda RX 6800 XT kartım elime ulaştı. Sıkıntısız bir şekilde kurdum. 650W 80+Silver sertifikalı PSU(FSP Raider) kullanıyorum. FurMark 1080p preset benchmarkında aşağıdaki sonuçlar çıktı ve kart maksimum 70 derece oldu. Yani kapanmadı, ama dikkatimi çeken anlık olarak maksimum 260 W güç çekti, sitesinde 300 yazıyor. Bu test yeterli mi yoksa daha başka yazılımlarla test etmeli miyim?

Ek soru: CPUID Hardware Monitor programında hala eski ekran kartım olan GTX 970 görünüyor, ama sadece isim olarak. Bunu nasıl düzeltebilirim? (Windows araçlarında doğru görünüyor)

1655997618635.png

FurMark testi yeterli. Diğer program içinse kaldırıp tekrar yükleyip deneyebilirsiniz.

Bir dakika kısa. 15 dakika yapıp deneyebilirsiniz. Bir de OCCT testi de yapabilirsiniz. Bunu da tavsiye edenler var.

Bir dakika kısa. 15 dakika yapıp deneyebilirsiniz. Bir de OCCT testi de yapabilirsiniz. Bunu da tavsiye edenler var.
Hocam 15 dk test de başarılı oldu. Ama bu sefer belli bir müddet sonra fan hızı %48-50 arası, kart sıcaklığı da 81 derecede sabitlendi. Nerdeyse eski ekran kartım Evga GTX 970 SC ile aynı, o 1-2 derece daha serindi. Adana'da yaşıyorum, normal midir?

Olabilir hocam. Zaten oyunlar bu test kadar zorlamaz. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı