PSU'dan cızırtı sesi geliyor

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
PSU'dan gelen elektrik sesi gibi ses geliyor. Normal PC boşta iken de geliyor fakat oyuna girince daha fazla geliyor. Oyunu Alt+Tab yaptığım zaman ses yine geliyor fakat oyundaki gibi gelmiyor. Sorun nedir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine olabilir. Oyundayken PSU kullanımı arttığı için orantılı olarak seste artıyordur. Benzer sorun ekran kartlarında da olabiliyor. Kullanımda herhangi bir sorun olacağını sanmam ama yine de başka bir sebebi de olabilir. Garantisi devam ediyorsa gönderin derim.

Coil whine olabilir. Oyundayken PSU kullanımı arttığı için orantılı olarak seste artıyordur. Benzer sorun ekran kartlarında da olabiliyor. Kullanımda herhangi bir sorun olacağını sanmam ama yine de başka bir sebebi de olabilir. Garantisi devam ediyorsa gönderin derim.

Hocam garanti bitti ses bir problem yaratmayacak ise kullanayım kullanmamda problem yok hocam çalışıyor gayet güzel ama ses çıkartıyor.

Bobin tıslaması olabilir dediğiniz. Güç kaynağını garantisi var ise değişimini talep edin.

Garantim bitti hocam.

Son düzenleme:
Sıkıntı yaratmaz.

Hocam ilk önce cevabınız için teşekkürler dikkat ettim normal kullandım işte Chrome'de falan bir yere tıkladığım zaman çok az geliyor gidiyor oyuna girince bazı yerlerde çok geliyor ses bazen az geliyor bazen de ses kesiliyor bazen de hiç susmuyor.😀

Son düzenleme:
Hocam ilk önce cevabınız için teşekkürler dikkat ettim normal kullandım işte Chrome'de falan bir yere tıkladığım zaman çok az geliyor gidiyor oyuna girince bazı yerlerde çok geliyor ses bazen az geliyor bazen de ses kesiliyor bazen de hiç susmuyor.😀

Normal yani bobinden ne kadar yük geçerse yani akım o kadar çok ses yapar. Bu aslında bobin biraz kofti olduğunu gösterir ama yine de uygun değer aralığındadır. O yüzden hiçbir sorun olmaz.

Normal yani bobinden ne kadar yük geçerse yani akım o kadar çok ses yapar. Bu aslında bobin biraz kofti olduğunu gösterir ama yine de uygun değer aralığındadır. O yüzden hiçbir sorun olmaz.

Teşekkür ederim hocam beni aydınlatığınız için içimi rahatlattınız aslında coil whine bir sorun mudur yoksa fabrika hatası mı bende olduğu gibi.

Buradan bakınca gözüme coil whine gibi göründü, sorun yaratmaz. Ses çıkarması senin için sorun değilse kullanabilirsin, performans konusunda sorun çıkarmaz.

Buradan bakınca gözüme coil whine gibi göründü, sorun yaratmaz. Ses çıkarması senin için sorun değilse kullanabilirsin, performans konusunda sorun çıkarmaz.

Hocam konuyu hortlamak zorunda kalıyorum dün cbp kapatmıştık ve ertesi gün PC'yi açtığımda şu an cızırtı sesi komple gitti diyebilirim çok ilginç.

Sebebi ne olabilir hocam sizce PSU 500W yetmiyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı