PSU'dan cızırtı sesi geliyor

oguzbilen

Hectopat
Selam arkadaşlar daha önce ocz sertifikalı 750 wt psu vardı ses geliyor diye garantiye verdim bire bir değişimi verdiler. Bende onun yerine corsair cx750 wt psu aldım. Bilgisayarı açtığımda başlayan bir cızırtı sesi oluyor ve oyun oynarken bu ses daha da artıyor. Bilgisayarı kapatıp psu'ya kulak verdiğimde az da olsa cızırtı sesini duyuyorum. Sizce garantisi varken servise vermeli miyim yoksa bu ses gayet normal mi?

Bilgisayarın kendiliğinden açılıp kapanıyorsa o cızırtı büyük ihtimal kablolardan geliyordur, kısa devre yapma olasılığı yüksek. Eğer bir sorun olmuyorsa sistemde ozaman fandan kaynaklıdır cızırtı, fanın bir yere sürtmediğine ve ya arasına bir şey sıkışmadığına dikkat et.

Garantisi varken kesinlikle garantiye göndermelisin.

Aynı sorunu fps 800 watt powerde yaşadım. Önemsemedim başlarda. Sonra powerim anakartımı kandırdı ve uzaklara gittiler :S

Pc kapalıyken de çok az ses geliyor ama bilgisayarın kapanıp açılma gibi bir sıkıntısı yok. Fandan değil test ettim psu'nun içinden geliyor. İlk ocz psu vardı oda ses yapıyordu servise verdim değişim onayı verdiler. Bende corsair aldım onda da aynı ses sıkıntısı var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı