PSU'dan Coil Whine'a benzer ses geliyor

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
PSU'm daha 2 aylık Coolermaster 80+ 650w. MB511 kasanın içinde gelen güç kaynağı.
Bazen PSU'dan elektriksel olduğunu düşündüğüm pıt pıt pıt şeklinde ekran kartımdaki Coil Whine'a benzemeyen ses çıkarıyor. Bu ses bilgisayar açıkken de kapalı ikende çıkıyor. Sadece PSU şalterini kapattığımda kesiliyor.

Bu sorun her zaman olmuyor. Arada bir oluyor. Eğer ses tekrar olursa kayıt almaya çalışacağım.Ayrıca güç kaynağımda ek olarak rahatsız etmeyecek düzeyde Coil Whine'da var.

Son düzenleme:
Yük altında mı oluyor?
Duyduğunuz ses Coil Whine olabilir ama rastgele bobinlerden de geliyor olabilir trafodan da geliyor olabilir.

Trafodan geliyorsa normal.

Çünkü trafoların belli frekanstan sonrası ses çıkarır.
Dediğim gibi bilgisayar kapalı iken de ses geliyor.
Kabloyu çıkar tak yapıyorum. Şalteri aç kapa yapıyorum gidiyor.

Kapalı iken geliyor?
Demek ki PSU hala elektrik akımı alıyor.
Garantiye gönderin derim.
@RPM hocam siz konuya bakabilir misiniz?
Garantiye göndermek tek çare gibi duruyor, kapalı olduğu halde nasıl ses geliyor anlamadım.

Statik elektrik olayı mümkün mü acaba, bilemiyorum.
Hocam bilgisayar kapalıyken yani Windows kapalıyken çok az şekilde geliyor. Bilgisayarı açtığımda biraz daha artıyor ses. Tüm sesin gitmesi için PSU şalterini kapatmam gerekiyor. Ayrıca bilgisayar kapalıyken elektrik çekmesi normal bir şey değil mi? Her bilgisayar elektrik çeker Windows kapalı bile olsa.

Hocam bilgisayar kapalıyken yani Windows kapalıyken çok az şekilde geliyor. Bilgisayarı açtığımda biraz daha artıyor ses. Tüm sesin gitmesi için PSU şalterini kapatmam gerekiyor. Ayrıca bilgisayar kapalıyken elektrik çekmesi normal bir şey değil mi? Her bilgisayar elektrik çeker Windows kapalı bile olsa.
Çeker ama çok az.(Çekmeyebilir)
Eğer kapalıyken hala ses geliyorsa sıkıntı var.
OCCT test yapar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı