PSU'dan elektrik sesi geliyor

Wirova

Decapat
Daha fazla  
Şu ana kadar hiçbir sorun yok iken bir anda kasamdan ses duymaya başladım sorunu başta prizde veya kablolarda sanıyordum fakat ses PSU'dan geliyormuş. Büyük veya uzun bir cızırtı değil sanki elektrik sesi gibi cızt ediyor ve maksimum 2 saniye sürüyor çok nadirde olsa internette gezerken oluyor. Oyun oynamaya başladığım da ise bu nadirlik biraz daha sıklaşıyor ve aynı sesi duyuyorum. Sorunun PSU kaynaklı olduğuna eminim, odamda ki ışık açık ise bu ses geldiği zaman odamın ışığı kararıyor.

Şu ana kadar hiçbir sorun yok iken bir anda kasamdan ses duymaya başladım sorunu başta prizde veya kablolarda sanıyordum fakat ses PSU'dan geliyormuş. Büyük veya uzun bir cızırtı değil sanki elektrik sesi gibi cızt ediyor ve maksimum 2 saniye sürüyor çok nadirde olsa internette gezerken oluyor. Oyun oynamaya başladığım da ise bu nadirlik biraz daha sıklaşıyor ve aynı sesi duyuyorum. Sorunun PSU kaynaklı olduğuna eminim, odamda ki ışık açık ise bu ses geldiği zaman odamın ışığı kararıyor.
Psu markası ne?

Hocam benim PSU dan da cızırtı sesi geliyor.
Fakat bende bu ışık olayları olmadı gerçekten garip bir sorun yaşadığınız.
Sesi youtube'a yükleyip buraya Atar misiniz nasil bir ses olduğuna bakalım.
Coil Whine desem Coil Whine böyle şeylere sebebiyet vermiyor.

Coil Whine ışığı karartmaz elektrik tesisatında sorun var muhtemelen arkadaşın .

Güç kaynağınızda kaçak, kısa devre veya olası devre elemanı arızası sebebiyle fazla akım çekme gibi bir durum olabilir. Eğer öyleyse, tamir ettirmek ya da değiştirmek iyi olur. Ses girişe yakın bir yerden geliyorsa AC tarafta giriş kablosunu da kontrol edebilirsiniz. Tam oturmamış ya da oynama yapıyorsa cızırtıya sebep olabilir. Orada bir problem yoksa, içine bakmak gerekir.

Ses çok nadir çıkıyor sesi kaydetmek için uzun bir süre kasa başında beklemem gerekiyor.

Geri
Yukarı