PSU'dan elektrik sesi geliyor

Wirova

Decapat
Daha fazla  
Şu ana kadar hiçbir sorun yok iken bir anda kasamdan ses duymaya başladım sorunu başta prizde veya kablolarda sanıyordum fakat ses PSU'dan geliyormuş. Büyük veya uzun bir cızırtı değil sanki elektrik sesi gibi cızt ediyor ve maksimum 2 saniye sürüyor çok nadirde olsa internette gezerken oluyor. Oyun oynamaya başladığım da ise bu nadirlik biraz daha sıklaşıyor ve aynı sesi duyuyorum. Sorunun PSU kaynaklı olduğuna eminim, odamda ki ışık açık ise bu ses geldiği zaman odamın ışığı kararıyor.

Sesi yakalayabilirsem atacağım bu PSU direkt fotoğrafı.

Sesi yakalayabilirsem atacağım bu PSU direkt fotoğrafı.
Kasa hazır kasa Casper DT N100 kasası

Dosya Ekleri

• d0637ab1-869d-43a0-9bb3-12c38a2c934c.jpg
    d0637ab1-869d-43a0-9bb3-12c38a2c934c.jpg
    146,7 KB · Görüntüleme: 27
CS:Go da bomba olarak kullanabilirsiniz o psuyu.
Nerden baksanız bir 4 yıl kadar oldu alalı. Suratıma patlamadığına şükür ediyorum.

Şuan tek sorun psu mu? O zaman neden odamda ki ışık kararıyor orasını anlayamadım.

Hocam sorun psu kaynaklı mı söyleyin ona göre bilgisayarı kapalı tutayım veya tamir ettirmeye götüreyim.

Son düzenleme:
Nerden baksanız bir 4 yıl kadar oldu alalı. Suratıma patlamadığına şükür ediyorum.

Şuan tek sorun psu mu? O zaman neden odamda ki ışık kararıyor orasını anlayamadım.

Hocam sorun psu kaynaklı mı söyleyin ona göre bilgisayarı kapalı tutayım veya tamir ettirmeye götüreyim.
Hocam psu çok eski olabilir yani ama şebeke de sorun olabilir bilemiyorum.

@Wirova öncelikle o PSU'yu kullanmamanız iyi olur. Başka bir PSU ile deneyebilirsiniz. Şebeke konusunda da büyük ihtimalle evinizin elektrik tesisatı eski tipte ve oda oda ayrılarak sigortalandırılmış (Bu durumu sigorta kutusundaki sigortaları tek tek deneyerek, hangisinin nereyi kapattığına bakmak sureti ile anlayabilirsiniz). Günümüzde ise aydınlatma ve priz linyeleri ayrı olması sebebiyle, bu tip etkilenmeler olmuyor. Prize taktığınız cihazların aydınlatmayı etkilemesini istemiyorsanız, tesisat düzenlemesini ona göre yaptırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
@Wirova öncelikle o PSU'yu kullanmamanız iyi olur. Başka bir PSU ile deneyebilirsiniz. Şebeke konusunda da büyük ihtimalle evinizin elektrik tesisatı eski tipte ve oda oda ayrılarak sigortalandırılmış (Bu durumu sigorta kutusundaki sigortaları tek tek deneyerek, hangisinin nereyi kapattığına bakmak sureti ile anlayabilirsiniz). Günümüzde ise aydınlatma ve priz linyeleri ayrı olması sebebiyle, bu tip etkilenmeler olmuyor. Prize taktığınız cihazların aydınlatmayı etkilemesini istemiyorsanız, tesisat düzenlemesini ona göre yaptırabilirsiniz.
Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum, konuyu açtığım gün hava fırtınalı olduğundan dolayı kablolarda bir sorun olmuş sanırım ekip gelip düzeltti kabloları. Şuan aynı ses nadiren geliyor fakat ne kapanma durumu yaşadım ne de odamda ki ışık kararıyor.

Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum, konuyu açtığım gün hava fırtınalı olduğundan dolayı kablolarda bir sorun olmuş sanırım ekip gelip düzeltti kabloları. Şuan aynı ses nadiren geliyor fakat ne kapanma durumu yaşadım ne de odamda ki ışık kararıyor.
ek olarak rx560 ekran kartı kullanıyorum bunu besleyebilecek bir psu var ise aklınızda onu da yazabilirsiniz.

@Revainer ve @Ferhat D haklıymış o zaman, kusura bakmayın. Kendime de peşin hükümden sakınmayı tekrar not düşeyim.

@Wirova RX 560 çok güc tüketen bir kart değil. Işlemcinize göre 300-350W bile yeterli gelebilir. Belli bir bütçeniz var mı?

Şu an 1 saate yakındır cızırtı sesi duymuyorum oyun oynamama rağmen, fakat PSU kalitesiz ise orta pahalılıkta bir ürün önerebilirseniz sevinirim, PSU fiyatları hakkında pek bir bilgim yok.

Şu an 1 saate yakındır cızırtı sesi duymuyorum oyun oynamama rağmen, fakat PSU kalitesiz ise orta pahalılıkta bir ürün önerebilirseniz sevinirim, PSU fiyatları hakkında pek bir bilgim yok.

Şu an için işinizi görüyorsa ucuzundan bir güncelleme yerine, olası sistem değişimlerinde PSU içinde bütçenizi ayarlayıp hareket etmeniz daha iyi olur. Şu anda, hem fark yaratacak seviyede, hem de uzun vadede PSU değişimine gerek duyurmayacak bir model için 900-1000 TL civarlarına çıkmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı