PSU'dan gelen garip ses

Cafer Büyük

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.

Bu sabah cızırtı şeklinde bir sesin kasadan geldiğini fark ettim. İlk başta fan sürtünme sesi gibiydi o yüzden fanlı parçaları kontrol ettim fakat onlarda herhangi bir sıkıntı olmadığını gördüm. Kulağımla sesi takip ettiğimde sesin PSU'dan çıktığını fark ettim. Bu ses ilerleyen zamanda sistem parçalarına sıkıntı yaratır mı?

Sistemim

Video

O ses beni öyle rahatsız ediyordu ki... Bugün Corsair CX750F ile değiştirdim. Ekran kartının coilwhine sesi bile kesildi.

çok önemli bi sorun değil lakin ileriki zamanlarda ses artabilir. Çok rahatsız ediyorsa ve Garantisi varsa gönderin.
Herhangi bir oyuna girdiğim de bu ses azalıyor ama biraz tuhaflaşıyor. Ekran kartına kulağımı dayadım ondan bir ses gelmiyor. Sadece Power Supply'dan geliyor. Peki bunun nedeni nedir oyuna girince neden azalıyor bu ses.
Coilwhine. Sadece ses.

Recep Bey burda açıklamış. Oyuna girdiğinizde diğer fanlar sesini bastırıyor olabilir ya da fan devri arttığı için değişim ya da azalma olabilir.

Benim sistemde de vardı, gönderdim sorgusuz sualsiz hallettiler.

Göndermesem sistemi sağlıklı kullanabilir miyim peki ? Performansını etkiler mi?
Performansı etkileyeceğini sanmıyorum. Lakin ses artabilir kendiliğinden azaladabilir.

ben göndermiştim çünkü sesi beni rahatsız ediyordu. Hem tekrarladığı takdirde muadil ya da para iadesi alıp daha iyi bir modele geçiş yaparım düşüncesi vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı