PSU'dan gelen rahatsız edici ses

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar sorunum basit. Eski sistemimde de yaşadığım bir sorunu tekrar yaşadım. PSU'mdan bilgisayar açılırken 5-10 dakika boyunca yüksek seviyede gürültü çıkıyor ardından ben kasaya nazikçe vurduğumda ses kesiliyor. Bazen uzun kullanımlarda ara sıra bu ses tekrar başlıyor. Eski sistemimde bu sorundan ne yaparsam yapayım kurtulamamıştım, fan yağlamak, kasayı tamamen temizlemek. PSU değiştirmek zorunda kalmıştım, yine PSU değiştirmek istemiyorum çünkü neredeyse 1 senelik daha (1 senesi dolmamış bile olabilir). Bu gürültüyü engellemek için ne yapmam lazım acaba?

Hocam, kasanın tam düz olduğundan emin olun. Kasa ayaklarında bulunan ufak bir dengesizlik balans yapabilir.

Hocam, kasanın tam düz olduğundan emin olun. Kasa ayaklarında bulunan ufak bir dengesizlik balans yapabilir.
Yani su terazisi ile kontrol etmedim fakat kasa düz duruyor, altında herhangi bir engebe veya yükseklik, kablo vs. yok. Zaten gürültü durduk yerde başladı, dün gece dizi izlerken birden bire gürültü çıkarmaya başladı.

Geri
Yukarı