PSU'dan gelen ses

kaya05207

Centipat
Kasam henüz yeni fakat PSU'dan cızırtı gibi bir ses geliyor; sanki fanı bir şeye sürtüyormuş gibi bir ses ve yan yatırınca bu ses düzeliyor. Coil while sesi olmadıgına eminim. PSU kaynaklı bir ses. Kasamın hava akışında bir problem olabilir mi?
PSU'dan kaynaklı ise neden yan çevirince ses kesiliyor? Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım varsa nasıl çözdüklerini anlatabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski psu'dan tıngırdama gibi bir ses alırdım.

Ben şöyle çözdüm psu'nun fanın üzerindeki metal çerçeve bazen tam oturtulmuyor o ses çıkarıyor birde kasa ile psu temasının olduğu yerlerde titremeye bağlı cızırtı olabiliyor ben kağıt sıkıştırıp çözmüştüm.

Dikkatle dinleyerek yerini tespit edin.Eğer fanda yada kablolarda problem yoksa kesin oralarda sıkıntı vardır.

Tıngırdıyor olabilir.

Bazı PSU'lar kronik fan tıngırdama sorunlu, ürün nedir?

Frisby FC-9235G adlı kasa bilgisayarcıya götüreceğim kasayla ilgili bir sorun oldugunu söylerse kasayı değiştirmeyi düşünüyorum evet çok kaliteli bir kasa diyemem fiyat performans bile diyebilirim fakat çok iyi modellerde bile bu sorun görülüyor.
Eski PSU'dan tıngırdama gibi bir ses alırdım.

Ben şöyle çözdüm PSU'nun fanın üzerindeki metal çerçeve bazen tam oturtulmuyor o ses çıkarıyor bir de kasa ile PSU temasının olduğu yerlerde titremeye bağlı cızırtı olabiliyor ben kağıt sıkıştırıp çözmüştüm.

Dikkatle dinleyerek yerini tespit edin. Eğer fanda ya da kablolarda problem yoksa kesin oralarda sıkıntı vardır.

Dediğinizi deneyeceğim peki hava akışı hakkında bir bilginiz var mı onunla ilgili bir problem olabilir mi?

Frisby FC-9235G adlı kasa bilgisayarcıya götüreceğim kasayla ilgili bir sorun oldugunu söylerse kasayı değiştirmeyi düşünüyorum evet çok kaliteli bir kasa diyemem fiyat performans bile diyebilirim fakat çok iyi modellerde bile bu sorun görülüyor.

Dediğinizi deneyeceğim peki hava akışı hakkında bir bilginiz var mı onunla ilgili bir problem olabilir mi?

Hava akışıyla ilgili sıkıntı yoktur fakat fan ile bir problem varsa olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı