PSU'dan gelen tıkırtı sesi

sinanckmk

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 5 ay önce bir bilgisayar topladım. PC'yi aldığım günden beri ekran kartında Coil Whine sesi var pek dert etmedim ancak son zamanlarda kasanın içinden hafif bir tıkırtı sesi gelmeye başladı. Ses fanlardan geliyor sandım bir şey sürtüyor veya toz yapmış olabilir diye tüm fanları bir temizledim ama nafile tıkırtı sesi devam etti. Bugün PSU'yu kenara alıp çalıştırdığım zaman sesin PSU'dan geldiğini anladım, fanlar dönmediği halde ses geliyor ilgili videoyu ekliyorum. Acaba bu ses büyük bir sorunun habercisi midir yoksa bir önemi yok mu bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sahip olduğun MWE White 650 W güç kaynağında o sorun kroniktir. MB511 Mesh kasaların içinde gelen fan veya ayrıca da satılıyor. Ben 3 tane güç kaynağı denedim bu sorun yüzünden. Dert edilecek bir şey yok, bobinlerden geliyor diye tahmin ediyorum. Güç kaynağının yapısıyla ilgili, bir arıza değil.

Sahip olduğun MWE White 650 W güç kaynağında o sorun kroniktir. MB511 Mesh kasaların içinde gelen fan veya ayrıca da satılıyor. Ben 3 tane güç kaynağı denedim bu sorun yüzünden. Dert edilecek bir şey yok, bobinlerden geliyor diye tahmin ediyorum. Güç kaynağının yapısıyla ilgili, bir arıza değil.
Başımızı ağrıtmayacak birşey ise ses pek sorun değil. Cevabınız için teşekkür ederim.

Hocam ben açıp baktım fan çalışmıyorken de aynı ses var. Zaten genelde benim PSU'nun fanı çalışmıyor buda anlamadığım başka bir konu :D
Bu sorun kronik, belli. Aynı PSU bende de var, MB520 kasa ile almıştım, bende ki ses 2-3 dakika oluyor sonra kesiliyor. İlerde ne olur bilemem, sistemi toplayalı 2 ay oldu. Bu arada fan çalışmaması normal, PSU sıcaklığı belli bir seviyeye çıkarsa fan çalışmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı